برخورد مأموران انتظامی با دراویش گنابادی در شهرستان کوار

مأموران نیروی انتظامی روز گذشته منزل کاظم دهقان، از دراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادی را به محاصره درآورده و قصد بر هم زدن مجلس دراویش را داشتند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از مجذوبان نور، ساعت ده و چهل و پنج دقیقه صبح دیروز ۷ اردبیشهت‌ماه، مأموران نیروی انتظامی شهرستان کوار، منزل کاظم دهقان از دراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادی که مجالس درویشی در آنجا برگزار می‌شود را به محاصره‌ی خود در آوردند.

 این اقدام مأمورین منجر به تیراندازی گردید که متعاقب آن، دراویش منطقه با تجمع در محل مذکور مانع از گسترش اقدامات خشونت‌آمیز از سوی نیروی انتظامی شدند. مأمورین پس از اجتماع دراویش، منطقه را ترک کردند.

این چندمین برخورد خشن مأموران انتظامی با دراویش کوار در طول یک سال گذشته است.

آقای کاظم دهقان که پس از ماجرای حمله‌ی قشریون به دراویش گنابادی کوار در شهریور ۱۳۹۰ به تبعید مادام‌العمر به زاهدان محکوم شده بود، اینک به همراه شش تن دیگر از دراویش گنابادی قریب به دو سال است در تبعید به سر می‌برند.

در احکام صادره از سوی دادگاه انقلاب شیراز که بارها از سوی شماری از دراویش گنابادی به آن اعتراض شده است، محمدعلی شمشیرزن، کاظم دهقان و حمید آرایش مادام‌العمر به بندرعباس، زاهدان و اهواز و آقایان محسن اسماعیلی، محمدعلی دهقان، محمدعلی صادقی و ابراهیم بهرامی به مدت هفت سال به ترتیب به شهرستان‌های دزفول، زابل، مراغه و سردشت تبعید شده‌اند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.