زندان ارومیه؛ ضرب و شتم یک زندانی سیاسی و امتناع از انتقال او به بهداری

کامران جعفری، زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه، طی روزهای گذشته، حین مراجعه به بهداری از سوی مأموران بهداری به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، کامران جعفری، زندانی سیاسی محبوس در بند ۱۳ زندان مرکزی ارومیه، در روز شنبه ۱۶ اردیبهشت‌ماه، به دلیل بیماری به همراه چندین زندانی دیگر در لیست اسامی زندانیان اعزامی به بهداری بود اما در هنگام مراجعه به بهداری ۲ تن از مأموران زندان به نام‌های رسول غنی زاده و بهروز قلی زاده بدون ارائه دلیل خاص اسم او را از لیست خط زده و خواستار بازگشت وی به داخل بند شدند.

در پی اعتراض این زندانی سیاسی به این رفتار غیرقانونی، این دو مأمور به بهانه گستاخی با باتوم به ضرب و شتم شدید این زندانی سیاسی پرداخته و او را به سلول انفرادی منتقل کردنده است.

شبکه حقوق کردستان در این خصوص گزارش کرد که کامران جعفری بعد از چند ساعت بازداشت در سلول انفرادی و علی‌رغم بیماری بدون اعزام به بهداری، مجدداً به داخل بند بازگرداننده شد.

کامران جعفری، شهروند اهل ارومیه در آبان ماه ۹۴ بازداشت و بعد از یک ماه نگهداری در سلول‌های انفرادی بازداشتگاه اطلاعات ارومیه و زندان مرکزی ارومیه با تودیع وثیقه تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شده بود. وی بعد از چند ماه در شعبه دو دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۵ سال حبس محکوم شده و بعد از اعتراض این زندانی سیاسی به‌حکم صادره، پرونده به دادگاه تجدیدنظر ارومیه ارجاع شده و حکم به ۳ سال حبس کاهش پیدا کرد.

این زندانی سیاسی در اردیبهشت‌ماه سال ۹۵ جهت اجرای حکم ۳ سال حبس بازداشت و به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد و هم‌اکنون در بند ۱۳، بند جوانان زندان مرکزی ارومیه بسر می‌برد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.