تداوم نگهداری محمد مهدوی فر در زندان کاشان

محمد مهدوی فر، شاعر محبوس در زندان کاشان که روز گذشته از سوی مأموران دادستانی در منزل شخصی خود بازداشت شده بود، روز جاری تفهیم اتهام شد و به دلیل فعالیت در کانال تلگرامی، قرار وثیقه‌ای که در ارتباط با بازداشتش در شهریورماه سال گذشته صادر شده بود، لغو شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، محمد مهدوی فر امروز هفتم خردادماه از سوی مسئولین در زندان کاشان تفهیم اتهام گشته؛ «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، «توهین به رهبری»، «توهین به امام خمینی»، «توهین به ائمه معصومین»، «اقدام علیه امنیت ملی»، «ارتباط با دول متخاصم»، «ارتباط با عناصر معلوم‌الحال ضدانقلاب از طریق مسافرت به شهرهای تهران، یزد، کرمان و سایر شهرها»، اتهامات این شاعر منتفد عنوان شده است.

محمد مهدوی فر همچنین در تماس تلفنی خود از زندان کاشان عنوان داشته که قرار وثیقه سپرده شده برای بازداشت قبلی وی، لغو شده است.

این شاعر اهل آران و بیدگل، روز شنبه ۶ خردادماه ۱۳۹۶ از سوی مأموران دادستانی بازداشت و به زندان کاشان منتقل شد.

مهدوی فر، پیش‌تر نیز در تاریخ ۲۹ شهریورماه ۹۵، توسط مأموران امنیتی بازداشت و به سلول‌های انفرادی زندان اصفهان منتقل شده بود او در تاریخ ۱۲ آبان ماه همان سال از زندان آزاد شد.

لازم به یادآوری است، این هنرمند پیش‌تر به اتهام سرودن یک شعر، بازجویی و در شعبه ۱۰۵ کیفری دو دادگستری کاشان محاکمه و به اتهام «نشر اکاذیب» به یک‌سال‌ونیم حبس محکوم شده بود که این حکم در مردادماه سال جاری به جریمه نقدی تقلیل یافت.

اطلاع دهنده این شعر به دستگاه‌های قضایی و امنیتی بسیج سپاه کاشان بوده و شاکی آقای مهدوی فر اطلاعات سپاه کاشان بود.

اتهامات تفهیم شده به این شاعر کاشانی تشویش افکار عمومی. جریحه‌دار کردن اذهان عمومی. تبلیغ بر علیه نظام و توهین به مسئولین مملکت به مانند جنتی و خلخالی عنوان شده بود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.