اعتراض نیروهای آموزش دیده کمک پرستاری مقابل وزارت بهداشت

امروز نیروهای آموزش دیده بهیاری (کمک پرستاری) در اعتراض به سیاست‌های وزارت بهداشت مقابل این وزارت خانه تجمع کردند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از خبرگزاری فارس، امروز صبح، نیروهای آموزش دیده بهیاری (کمک پرستاری) مقابل وزارت بهداشت در اعتراض به سیاست‌های این وزارت خانه تجمع کردند.

به گفته این تجمع کنندگان، دو سال پیش که به دلیل کمبود نیرو، کمک پرستار در بیمارستان‌ها جذب شد، دوره آموزشی با عنوان بهیاری یک‌ساله (که بعداً این نام به کمک پرستاری تغییر کرد) توسط وزارت بهداشت برگزار شد و به افراد شرکت کننده قول جذب ده هزار نیروی بهیار داده شد اما متأسفانه پس از اتمام دوره تنها ۱۲۰ نفر از این افراد به عنوان بیمار بر و چند نفر به عنوان کمک بهیار جذب و بقیه بلاتکلیف رها شدند.

این افراد دارای تحصیلات حداقل دیپلم و بالاتر هستند و برای گذراندن این دوره یک‌ساله ۴۰۰۰۰۰۰ تومان هزینه کردند تا به‌عنوان بهیار جذب شوند.

این افراد به این موضوع که چرا باید فقط به عنوان نیروی خدماتی به کار گرفته شوند و جایگاه آن‌ها نسبت به نیروهای کمک بهیاری که فقط چهار ماه دوره دیده‌اند پایین‌تر باشد، معترض هستند.

این تجمع برای بار چندم صورت گرفته که به گفته یکی از افراد معترض و شرکت کننده در این تجمع متاسفانه هربار قولهایی به آنها داده می‌شود اما در عمل اجرا نمی‌شود و به دلیل اینکه این افراد به عدم جذب تهدید شده‌اند، بعضی از افراد حاضر به شرکت در این تجمع نشده اند.

این تجمع در حالی صورت گرفت که هنوز معترضین آزمون دستیاری پزشکی و پاتولوژیست‌ها که در چند روز گذشته مقابل وزارت بهداشت تجمع کرده بودند، به جواب خواسته‌های خود نرسیده‌اند.

 

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.