«مسجدسلیمان نفت و گاز به دنیا تزریق می‌کند اما بیمارستان و دکتر ندارد»؛ هشدار نماینده مجلس نسبت به موج مهاجرت از خوزستان

مجید ناصری نژاد، نماینده شادگان در مجلس، گفته است:« خدمات ارائه شده برای مردم مسجدسلیمان و خوزستان، بسیار ناچیز و نگران کننده است و مردم در حال مهاجرت هستند. این دردها را چقدر عنوان کنیم، این چه معنایی دارد که با این همه نفت و گاز که مسجد سلیمان به دنیا تزریق می کند، بیمارستان و دکتر نداشته باشد.»

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از دیار کارون، این نماینده مجلس با اشاره به اینکه « ۱۰۹ سال است از اکتشاف نفت در مسجدسلیمان می گذرد»، گفته است: «چقدر ثروت از اینجا استخراج شد و چقدر باعث شد که چرخ اقتصاد و پیشرفت مملکت بچرخد؟! اما در این چرخیدن ما زیر پای این چرخش ها له شدیم.»

 رئیس مجمع نمایندگان خوزستان گفته که «چندین دوره در مجلس داد زدیم مسوولان نظام به داد خوزستان و مردم خوزستان برسید. این خوزستان ثروت مملکت است، چرا خوزستان را فراموش کرده اید؟! این درد ماست و چیز زیادی از مسئولان مملکت نمی خواهیم.»

مجید ناصری نژاد همچنین به آمار بیکاری اشاره کرده و گفته است: «مسجدسلیمان از بیکاری رنج میکشد و با چه معیاری باید ۴۵ درصد آمار بیکاری را در این شهرستان بسنجیم. همه مردم در حال مهاجرت هستند.»

این درحالی است که علی حسین حسین زاده، معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان، جمعیت حاشیه نشین این استان را  ۷۷۰ هزار نفر عنوان کرده و گفته است:«استفاده از اعتبارات ملی، استانی و دستگاهی  در کنار هم می تواند آسیب ها را در مناطق حاشیه نشین استان کنترل کرده و کاهش دهد.»

همزمان غلامرضا صدیق راد، مدیر کل بهزیستی خوزستان نیز درباره آسیب های اجتماعی حاشیه نشینی  در استان خوزستان گفته است:« به زودی پایگاه های خدمات اجتماعی در ۹ منطقه حاشیه نشین اهواز از جمله حصیرآباد، منبع آب زرگان، ملاشیه، کوی آل صافی و شیبان همچنین شهرستان های کارون، مسجد سلیمان، دزفول، آبادان و اندیشمک مستقر خواهند شد. همچنین راه اندازی اورژانس اجتماعی در سه شهرستان ماهشهر، هویزه و بهبهان نیز در حال انجام است. در کنار آن ساماندهی کودکان کار و زنان سرپرست خانوار نیز مورد بررسی هستند.»

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.