دروغ یک دختر سه جوان را تا یک قدمی چوبه دار پیش برد

سه پسر جوان که با شکایت یک دختر مبنی بر تجاوز به عنف از چهارسال پیش در زندان بسر می‌بردند و به اعدام محکوم شده بودند از اتهام تجاوز تبرئه شدند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از رکنا، در تاریخ ۱۹ مرداد ماه سال ۱۳۹۲ به‌دنبال طرح شکایت یک دختر از دو پسر ایرانی و چهار پسر افغانستانی، پرونده‌ای در یکی از کلانتری‌های شهرستان ورامین تشکیل شد. این دختر جوان اظهار داشته بود که از سوی دو پسر ایرانی ربوده شده و پس از انتقال به باغ متروکه‌ای در ورامین از سوی آنها و چهار پسر افغانستانی مورد تجاوز قرار گرفته است و از صحنه تجاوز نیز فیلمبرداری شده است.

به دنبال این شکایت، هر شش پسر جوان تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند اما پلیس تنها موفق به بازداشت سه تن از ایشان (یک ایرانی و دو افغانستانی) شد. این سه جوان در بازجویی‌ها منکر تجاوز شده و اظهار داشتند دختر جوان پس از دریافت پول و با پای خود به باغ متروکه آمده بود، با این حال هر سه متهم پس از محاکمه در دادگاه کیفری به اعدام محکوم شدند.

اما این حکم در نهایت توسط دیوانعالی کشور نقض شد و این سه متهم طی هفته جاری در شعبه هشتم دادگاه کیفری تهران مجدداً تحت محاکمه قرار گرفتند. در این جلسه دادگاه نیز دختر جوان ادعا داشت که این افراد وی را پس از ربودن مورد تعرض قرار داده‌اند اما متهمان اظهار داشتند که این دختر با گرفتن ۴۰ هزار تومان به این رابطه تن داده و هیچ اجباری در کار نبوده است. قضات نیز پس از بررسی فیلم‌هایی که توسط متهمان گرفته شده بود و همچنین تحقیق از رستورانی که دختر جوان ادعا داشت از آنجا دزدیده شده، دریافتند که ادعاهای شاکی دروغ بوده است. بنابراین هر سه متهم را پس از چهارسال زندان از اتهام تجاوز به عنف تبرئه کرده و به اتهام رابطه نامشروع به ۹۹ ضربه تازیانه محکوم کردند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.