تهدید و احضارهای گسترده دستیاران تخصصی پاتولوژی کشور به علت اعتراضات صنفی

هیئت بورد پاتولوژی، مدیران گروه‌های پاتولوژی سراسر کشور و هیئت مدیره انجمن پاتولوژی طی بیانیه‌ای از تهدیدها و احضارهای گسترده دستیاران تخصصی پاتولوژی کشور به علت اعتراضات صنفی خبر داده‌ و آن را محکوم کرده‌اند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، هیئت بورد پاتولوژی، مدیران گروه‌های پاتولوژی سراسر کشور و هیئت مدیره انجمن پاتولوژی در این بیانیه عنوان داشته دستیاران پاتولوژی به علت اعتراضات صنفی به کمیته‌های انضباطی و حراست بعضی از دانشگاه‌ها احضار شده‌اند و این در حالی است که این اعتراض‌ها نسبت به عدم تدبیر مناسب از طرف مسئولین وزارت بهداشت صورت گرفته است.

متن کامل این بیانیه که از سوی اصناف نیوز منتشر شده است، در پی می‌آید:

«بسم الله الرحمن الرحیم

با اهداء سلام حضور اعضاء محترم جامعه پاتولوژى کشور و به خصوص دستیاران رشید و عزیزمان به اطلاع میرسانیم که گردهمایى به منظور تبادل نظر پیرامون مسائل کلان رشته پاتولوژى در کشور اعم از مسائل آموزشى و درمانى برگزار و مقرر گردید اینگونه جلسات به طور منظم تداوم داشته و نتایج آن با هدف اجرایى شدن پیگیرى گردد. درحاشیه جلسه مذکور نامه هاى مربوط به دستیاران پاتولوژى سراسر کشور واصل گردید که طى آن تصمیم به عدم شرکت خود را در امتحان ارتقاء به اطلاع حضار رساندند. حاضرین در جلسه ضمن درک کامل شرایط بغرنج این عزیزان و در حمایت از فرزندان رشید خود، ضمن تاسف بابت عدم تدبیر مناسب از طرف مسئولین وزارت بهداشت در حل مسائل پیش آمده و اصرار ایشان بر اجراى آیین نامه دوره تکمیلى على رغم در خواست هاى مکرر براى توقف آن ، تصمیمى مبنى برعدم مشارکت در طراحى سؤالات امتحان ارتقاء دستیارى امسال اتخاذ نمودند.

به علاوه حاضرین در جلسه اقدامات انجام شده در رابطه با تهدید و احضار دستیاران عزیزبه کمیته هاى انضباطى و حراست بعضى از دانشگاه ها را محکوم دانسته و این قبیل اعمال را به دور از شأن دولت تدبیر و امید و شخص رئیس جمهور محترم به عنوان منتخب ملت میدانند و حال آنکه خواسته این عزیزان، خواسته اى به حق بوده که تایید کمیسیون محترم بهداشت مجلس، شورایعالى نظام پزشکى و سایر انجمن هاى علمى کشور را به همراه داشته است.

والسلام

تهران – بیست و چهارم خرداد ماه یکهزار و سیصد و نود و شش»

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.