صدور مجدد حکم اعدام برای یک متهم در دادگاه کیفری استان تهران

دو جوان ایرانی که متهم به قتل یک زن آمریکایی در تهران هستند و دیوان عالی کشور به پرونده آنها نقص گرفته بود، مجدداً در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران، به اعدام و حبس محکوم شدند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از تسنیم، این زن که «ماری» نام دارد، پنج سال قبل در تهران به قتل رسید و تحقیقات پلیس با شکایت شوهر او که یک ایرانی است، به جریان افتاد. ماری و همسر ایرانی‌اش سال‌ها پیش در آمریکا با یکدیگر آشنا شدند و صاحب دو فرزند نیز هستند تا اینکه بعد از  مدت‌ها زندگی در آمریکا، تصمیم می‌گیرند به ایران بیایند و در تهران زندگی کنند.

بر اساس این گزارش، مأموران پلیس پس از تحقیقات و بررسی دوربین‌های مداربسته به دو جوان به نام‌های «آرش» و « رامین» رسیدند. «رامین» که ابتدا به مأموران گفته بود تاکنون «ماری» را ندیده است، پس از بازجویی‌ها، به قتل زن آمریکایی اعتراف کرد.

پس از تکمیل تحقیقات و انجام بازجویی‌های لازم و اعتراف متهمان، شعبه بازپرسی دادسرای جنایی، برای متهمان کیفرخواست صادر و پرونده را برای رسیدگی به شعبه دوم دادگاه کیفری ارسال کرد.

در نهایت شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران که آن زمان قاضی عزیزمحمدی ریاستش را بر عهده داشت، آرش را به اعدام و رامین را به اتهام معاونت در قتل به حبس محکوم می‌کند.

پرونده با اعتراض متهمان، برای رسیدگی در مرحله تجدیدنظر به دیوان عالی کشور ارسال می‌شود.

قاسمی آقباش وکیل مدافع فردی که در این پرونده به اتهام قتل عمد به قصاص محکوم شده، درباره آخرین وضعیت پرونده گفت: پرونده پس از ارسال به دیوان عالی کشور در شعبه دیوان مورد بررسی  قرار گرفت و شعبه رسیدگی‌کننده به خاطر مشخص نبودن وراث مقتول، به پرونده نقص گرفت و آن را مجدداً به شعبه دوم دادگاه کیفری یک بازگرداند.

این وکیل دادگستری افزود: «پس از انجام استعلام‌های لازم و مشخص شدن اینکه «ماری» مسلمان است و مادرش نیز در آمریکا فوت کرده، شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران، همان حکم قبلی را تایید و آرش را به قصاص و رامین را به حبس محکوم کرده است.»

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.