غیراستاندارد بودن ۸۰ درصد عملیات‌های اورژانس

سرپرست اورژانس کشور گفت: به دلیل مشکلات متعدد، تنها ۲۰ درصد عملیات‌های اورژانس تهران بر مبنای استاندارها انجام می‌شود.
به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از میزان، پیر حسین کولیوند، سرپرست اورژانس کشور با حضور در سیصد و پنجاه و چهارمین جلسه شورای شهر تهران گفت: برآورد جمعیت در تهران ۱۲ میلیون است و ما برای ارائه خدمات مطلوب به این افراد باید پایگاه‌های زیادی را در سطح شهر داشته باشیم.

وی افزود: در حال حاضر ۱۰۰ دستگاه آمبولانس به مجموعه اورژانس تهران اضافه‌شده و تنها در ۲۰ درصد مأموریت ها شاهد رعایت استاندارهای کافی هستیم.
سرپرست اورژانس کشور با اشاره به تعداد نیروی انسانی اورژانس اظهار کرد: با ۱۵۰۰ نیرو، اورژانس تهران را اداره می‌کنیم و این تعداد کفاف حجم بالای مأموریت ها را نمی‌دهد.
کولیوند ترافیک را عاملی برای تأخیر در کار خودروهای اورژانس دانست و تصریح کرد: از زمان حضور نیروهای اورژانس در یک مأموریت و بازگشت آنها به پایگاه‌ها، بیش از ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه زمان صرف می‌شود و علت اصلی این زمان طولانی نیز ترافیک شهر تهران است.
وی با تأکید بر اهمیت فعالیت اورژانس هوایی در تهران خاطرنشان کرد: در شهر تهران ۲ بالگرد اورژانس موجود است اما پد بالگرد در تهران موجود نیست و نمی‌توانیم به‌درستی از بالگردها استفاده کنیم.
کولیوند در خصوص مکان‌هایی که نیاز است در آن‌ها پد بالگرد قرار داده شود گفت: برج‌های بلندمرتبه، ورزشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، اتوبان های اطراف شهر ازجمله مکان‌هایی است که نیاز است در آنجا پد بالگرد نصب شود.
وی با اشاره به لزوم افزایش موتور آمبولانس در شهر تهران خاطرنشان کرد: در برخی از نقاط شهر تهران با ترافیک شدید مواجه هستیم و یکی از راهکارهای ما برای حل معضل ترافیک، بهره‌گیری از موتور آمبولانس است.
سرپرست اورژانس تهران در خصوص خدمات ارائه‌شده به مصدومان حادثه پلاسکو گفت: در حادثه پلاسکو شاهد ارائه خدمات مطلوب بودیم اما اگر حوادث مشابهی رخ دهد، به دلیل کمبود امکانات قادر به ارائه خدمات مطلوب نخواهیم بود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *