ریزش آوار بر سر سه کارگر در خیابان ظفر تهران

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از ریزش دیواره‌های یک زمین گودبرداری شده بر سر سه کارگر افغان خبر داد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایسنا، سخنگوی سازمان آتش نشانی در تشریح جزئیات این حادثه گفت: وقوع حادثه ریزش آوار در ساعت ۱۰:۳۸ صبح امروز به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که در پی آن ستاد فرماندهی، آتش نشانان دو ایستگاه را به همراه تجهیزات مربوطه به محل حادثه واقع در خیابان ظفر اعزام کرد.

وی با اشاره به حضور عوامل آتش نشانی در محل حادثه افزود: پس از حضور آتش نشانان مشاهده شد که حادثه در قطعه زمینی به مساحت حدود ۳۰۰ متر مربع رخ داده و در این زمین به عمق حدود ۲٫۵ متر گودبرداری انجام شده بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه سه کارگر افغان در حال کار در ضلع شرقی این زمین گودبرداری شده بودند، گفت: این افراد مشغول کار بودند که ناگهان دیواره‌های ضلع شرقی بر سرشان تخریب شده و آنان در زیر آوار محبوس بودند.

ملکی با اشاره به عملیات آتش نشانان برای نجات این سه کارگر گفت: عوامل آتش نشانی همزمان با ایمن سازی محل اقدام به آواربرداری از روی این سه کارگر کرده و این افراد را در حالی که زنده اما دچار آسیب دیدگی شده بودند برای انتقال به بیمارستان به عوامل اورژانس تحویل دادند.

وی درباره اینکه آیا گودبرداری انجام شده در این محل اصولی بوده یا خیر؟ گفت: برای اظهار نظر قطعی در این خصوص کارشناسان باید نتایج بررسی خود را اعلام کنند اما به طور کلی اگر تمام اصول ایمنی در انجام یک گودبرداری رعایت شود احتمال بروز حادثه در آن بسیار کم خواهد بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران افزود: آتش نشانان پس از ایمن سازی محل در ساعت ۱۱:۱۸ به عملیات خود خاتمه داده و محل را به عوامل شهرداری تحویل دادند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *