تجمع اعتراضی ۱۲۰ نفر از کارگران کارخانه صبا فولاد زاگرس

صبح شنبه، تعداد ۱۲۰ نفر از کارگران کارخانه صبا فولاد زاگرس، با تحصن و تجمع مقابل دفتر رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت خواستار رسیدگی فوری به اخراج خودشان شدند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از قدس، کارخانه صبا فولاد زاگرس واقع در شهرک صنعتی سفید دشت بروجن از توابع استان چهار محال و بختیاری در یک اقدام از قبل طراحی شده تعداد ۱۲۰ نفر از کارگران این کارخانه را به بهانه تعدیل اخراج کرد.

در همین ارتباط تعداد ۱۲۰ نفر از کارگران اخراجی این کارخانه با حضور در مقابل اداره صنعت ،معدن و تجارت استان دست به تجمع زده و خواستار رسیدگی فوری رئیس این سازمان به مشخص شدن وضعیت این تعداد کارگر اخراجی شدند.

یکی از کارگران بنام(م-غ)، گفت: متاسفانه این دولت فقط ادعای تدبیر و امید دارد در صورتی که مدیر و مسئولان کارخانه صبا فولاد زاگرس دقیقا” اسامی ۱۲۰ کارگر اخراجی را از مدتها پیش تهیه و تظیم و به اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی جهت پرداخت بیمه بیکاری اعلام کردند که این ظلم و جفا به کارگران این شرکت است.

کارگری دیگر بنام(ج-امیرخانی)، گفت: مدیر این کارخانه تمامی اعتبارات و وام های کلان مناطق محروم این استان را دریافت کرده و بنا دارد با تاسیس کارخانه ای دیگر تحت عنوان کارخانه مونتاژ هیوندا در شهر ساوه استان مرکزی سرمایه گذاری کرده تا مسئولان و مدیران استان را تشویق به خرید سهام این کار خانه کند.

در ادامه(م-ح) گفت: تمامی کارگران این شرکت حداقل حقوق را دریافت می کردند و مدیر و مسئولان این شرکت حاضر نبودند طبقه بندی مشاغل و سختی کار را اعمال نمایند.

لازم به ذکر است که، با تعطیلی کارخانه صبا فولاد زاگرس سفید دشت حدود ۵۰۰ نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم از کار بیکار شده و بر جمعیت بیکاران استان که متاسفانه بالاترین نرخ بیکاری را در جمع ۳۱ استان کشور دارد اضافه خواهد شد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.