تعطیلی ۷۵درصد از واحدهای تولیدی پوشاک کشور

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، گفت: بیش از ۷۵درصد از واحدهای تولیدی پوشاک کشور تعطیل شده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از میزان، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، گفت: جذابیت پوشاک قاچاق به قدری افزایش پیدا کرده که تولید کنندگان ایرانی برای استقبال بازار از محصول آنها تولیدات خود را با برند خارجی وارد بازار می‌کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه در خیلی از شهرهای کشور صنعت نساجی بسیار فعال بود و حتی به کشور انگلستان نیز صادر می‌شد، گفت: در تولید پوشاک حتی پوشاک زمستانی در دنیا حرفی برای گفتن داشتیم، اما متأسفانه عدم تعیین تعرفه مناسب برای جلوگیری از واردات بی‌رویه و میزان وارداتی که توسط مسافرین می‌تواند وارد کشور شود موجب افزایش واردات با حجم قابل‌توجهی شده است.
وی با تأکید بر اینکه طرح تعرفه توجیهی واردات کالا از ترکیه که با شکست مواجه شده است، گفت: مجوز واردات بدون تعرفه گمرک تا ۸۰ دلار برای هر نفر باعث شده است تا برخی واردکنندگان افراد را به خارج از کشور می‌برند و با استفاده از پاسپورت آنها کالا وارد کشور می‌کنند.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه ما در حوزه پوشاک به‌شدت آسیب‌دیده‌ایم و دولت باید مواردی را که به صنایع داخلی ضربه می‌زند را رصد کند، خاطرنشان کرد: می‌توان گفت که بالغ‌بر ۷۵ درصد از کارگاه‌های تولید پوشاک تعطیل‌شده است.
وی افزود: زمانی در دانشکده‌های ما درزمینه پوشاک، رشته‌های تخصصی ایجادشده بود اما اکنون رغبتی برای ادامه تحصیل در این رشته‌ها وجود ندارد و فارغ‌التحصیلان آن جذب تولیدکنندگان خارجی می‌شوند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.