اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان زنجان

بامداد روز جاری، حکم اعدام یک زندانی، با اتهامات مرتبط با مواد مخدر، در زندان مرکزی زنجان به اجرا در آمد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، سحرگاه روز جاری، ۱۱ تیرماه، یک زندانی، با اتهامات مربوط به مواد مخدر، در زندان مرکزی زنجان به دار آویخته شد.

هویت این زندانی «عباس سوقی» ۳۸ ساله و اهل قزوین احراز شده است، وی با اتهامات مربوط به مواد مخدر، در سال ۱۳۹۴ بازداشت و سپس به اعدام محکوم شد.

یک منبع مطلع به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «عباس متأهل بود و در آژانس (تاکسی تلفنی) کار می‌کرد و از وی مقداری شیشه کشف کرده بودند.»

وی همچنین گفت: «در زندان زنجان معمولاً روزهای سه‌شنبه احکام اعدام اجرا می‌شود ولی حکم عباس را امروز (یکشنبه) اجرا کردند.»

گفتنی است، پیش‌تر سازمان حقوق بشر ایران نسبت به خطر اجرای حکم عباس سوقی و ۱۶۶ زندانی دیگر هشدار داده بود.

اعدام زندانیان مربوط به مواد مخدر در حالی پس از یک وقفه یک ماهه به مناسبت ماه صیام مسلمانان از سر گرفته شده که طرح لغو مجازات اعدام برای جرائم مربوط به مواد مخدر در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است و نمایندگان از قوه قضاییه خواسته بودند تا زمان پایان بررسی این طرح، از اعدام دست کم پنج هزار زندانی که با این اتهام به اعدام محکوم شده‌اند خودداری شود.

طبق نظر کارشناسان اکثر اعدام شدگان مواد مخدر در ایران را نه سرشاخه‌های اصلی بلکه کسانی تشکیل می‌دهند که به دلیل فقر شدید مالی دست به این کار می‌زنند.

اعدام فوق تا لحظه تنظیم این خبر از سوی منابع رسمی اعلان نشده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.