صدور حکم اعدام برای یک مرد جوان در تهران به اتهام قتل

صبح روز گذشته، حکم اعدام مرد جوانی که متهم به قتل همسرش بود، در دیوان عالی ایران تایید شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از خبرگزاری آریا، قضات دیوان عالی ایران، روز گذشته ۱۱ تیرماه، حکم اعدام، مرد جوانی که متهم است همسرش را به قتل رسانده است را تایید کردند، این حکم پیش‌تر از سوی شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران صادر شده بود.

سی و یکم فروردین سال ۹۴ مرد جوان با کلانتری ۱۰۶ نامجو در تهران تماس گرفت و خبر داد که همسرش را به قتل رسانده است. مأموران کلانتری و تیم جنایی راهی محل مورد نظر شدند و پس از ورود با جسد زن جوان در اتاق پذیرایی روبه‌رو شدند.

پس از تحقیقات مقدماتی، با دستور بازپرس جنایی جسد «نرگس»- ۲۵ ساله – به پزشکی قانونی انتقال یافت که مشخص شد او خفه شده است.
شهرام – ۳۲ ساله – که خود را عامل قتل همسرش معرفی کرده بود در بازجویی گفت: «وقتی متوجه شدم همسرم برای طلاق به دادگاه مراجعه کرده است بشدت ناراحت شده و با او درگیر شدم. آنقدر عصبانی بودم که زنم را با روسری خفه کردم.»

بدین‌ترتیب مرد جوان بازداشت شد و در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محسن زالی و با حضور قاضی ابراهیم اسلامی – مستشار دادگاه – محاکمه شد.

شهرام در جلسه دادگاه با اظهار پشیمانی از قتل همسرش به قضات گفت: «چند سالی بود که من و همسرم به خاطر مسائل مالی با هم اختلاف داشتیم. من بیکار بودم و اوضاع زندگی‌مان نابسامان بود. به‌همین خاطر بیشتر اوقات با هم مشاجره می‌کردیم تا اینکه متوجه شدم نرگس به دادگاه رفته و تقاضای طلاق کرده است.»

روز حادثه هم آنقدر عصبانی بودم که نفهمیدم چه کار می‌کنم، من بیکار و بی‌پول بودم و به همین خاطر هم بداخلاق شده بودم و در اوج خشم و پریشان‌حالی زنم را کشتم. در صورتی که من هرگز قصد کشتن او را نداشتم. برای همین با پلیس تماس گرفتم و خودم را به مأموران معرفی کردم و الآن هم منتظر مرگ هستم.

پس از پایان محاکمه قضات دادگاه متهم را به قصاص محکوم کردند و سرانجام صبح دیروز هم قضات دیوانعالی کشور این حکم را تأیید کردند تا مرد جوان در برابر چوبه‌ دار قرار بگیرد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.