دو نوکیش مسیحی جمعاً به بیست و پنج سال حبس محکوم شدند

صبح روز جاری، مسئولین قضایی احکام صادر شده برای امین افشار نادری و هادی عسگری را به این زندانیان عقیدتی ابلاغ کردند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، بر اساس رأی صادره از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی، امین افشار نادری به پانزده سال حبس تعزیری و دو سال ممنوع‌الخروجی و هادی عسگری به ده سال حبس تعزیری محکوم شدند؛ این دو نوکیش مسیحی هم‌اکنون در بند چهار زندان اوین به سر می‌برند.

امین افشار نادری به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی به‌واسطه تشکیل کلیسا» به ده سال حبس، و به اتهام «توهین به مقدسات» به پنج سال حبس و دو سال ممنوع‌الخروجی  از کشور محکوم شده؛ برای هادی عسگری نیز به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی به واسطه تشکیل کلیسا» حکم ده سال حبس تعزیری صادر شده است.

دادگاه این دو زندانی در تاریخ شنبه ۱۹ فروردین‌ماه سال ۱۳۹۶ برگزار شده بود و حکم بدوی امروز به آنان به صورت شفاهی ابلاغ شد.

گفتنی است که اجازه مطالعه حکم به این دو زندانی عقیدتی داده نشده است و طبق گفته قاضی ابلاغ رسمی این حکم به وکیل صورت خواهد گرفت.

امین افشار نادری و هادی عسگری در روز جمعه پنجم شهریورماه سال ۹۵ به همراه چند تن دیگر از نوکیشان مسیحی، در یک باغ خصوصی در فیروزکوه به اتهام «عضویت در کلیسای خانگی» بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شدند. این نوکیشان مسیحی بعد از گذشت سه ماه و اتمام بازجویی به اندرزگاه چهار، سالن سه زندان اوین منتقل و تاکنون در این بند نگهداری شده‌اند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *