تمدید قرار بازداشت مجید اسدی، فعال دانشجویی محبوس در رجایی شهر

دستگاه قضایی قرار بازداشت مجید اسدی، فعال دانشجویی را به مدت یک ماه دیگر تمدید کرد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، مجید اسدی، فعال دانشجویی که در تاریخ ۳۰ بهمن‌ماه سال ۹۵ از سوی مأموران امنیتی بازداشت شد، در زندان مطلع شده که قرار بازداشتش به مدت یک ماه دیگر نیز تمدید شده است.

تمدید قرار بازداشت این فعال دانشجویی که به مدت پنج ماه تحت بازجویی و در حبس به سر برده، هفته گذشته در زندان به او ابلاغ شده است.

مجید اسدی در اوایل خردادماه سال جاری، از زندان اوین به اندرزگاه یک زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

این فعال دانشجویی به بیماری‌های التهاب حاد ستون فقرات و دستگاه گوارش مبتلا است و در تماس‌های خود از زندان عنوان داشته که از درد شدید در ناحیه کمر رنج می‌برد.

گفتنی است که اتهام این فعال دانشجویی تا کنون مشخص نشده است.

مجید اسدی، فعال دانشجویی، در سی‌ام بهمن‌ماه ۹۵ از سوی نیروهای امنیتی در منزل خود واقع در کرج دستگیر شد.

مأموران پس از بازرسی محل زندگی، تعدادی از وسایل خصوصی آقای اسدی را نیز ضبط کرده‌اند.

مجید اسدی ۳۴ ساله، پیش‌تر به دلیل فعالیت سیاسی بازداشت شده بود. این فعال دانشجویی سابق دانشگاه علامه طباطبایی تهران نخستین بار ۱۳ تیرماه ۱۳۸۷ از سوی وزارت اطلاعات بازداشت و پس از حدود سه ماه با سپردن وثیقه آزاد شد. او در اسفندماه ۱۳۸۸ از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، به ریاست قاضی صلواتی، به اتهام «اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی» به چهار سال زندان محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدیدنظر نیز تأیید شد و ۱۳ مهرماه ۱۳۹۰ این فعال دانشجویی برای تحمل حبس به بند ۳۵۰ اوین منتقل و نهایتاً ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ با پایان دوران محکومیتش آزاد شد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.