اخراج ۱۴ کارگر فولاد خوزستان

تعداد ۱۴ کارگر پیمانکار خدمات شرکت فولاد خوزستان در بندر امام خمینی«ره»، از کار بیکار شدند.

 

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، این کارگران که هر کدام از ۱۰ تا ۲۵ سال سابقه‌ کار دارند، از وضعیت اسفناک معیشتی خود و تشدید آن پس از اخراج ابراز ناراضی هستند

و با مراجعه به شخصیت های مختلف، از تمامی مسئولان از جمله فرماندار ماهشهر، نماینده منطقه در مجلس شورای اسلامی و تشکل‌های کارگری استمداد طلبیده‌اند.

 

عصر روز گذشته، این کارگران با حضور در مقابل اداره ورزش و جوانان که علی گلمرادی نماینده شهرستان ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام به همراه هیئتی از شرکت عملیات غیر صنعتی صنایع پتروشیمی حضور داشت، خواهان رسیدگی این مسئله از نماینده خود در مجلس شدند.

گلمرادی نیز طیِ تماس تلفنی با بابازاده معاونت نیروی انسانی شرکت فولاد خوزستان، با توجه به شرایط سخت زندگی در این جغرافیای محرومیت، خواهان تجدیدنظر شرکت فولاد در خصوص اخراج کارگران شد.

به گفته‌ی گلمرادی، بابازاده در این خصوص بیان داشت: این اقدام به دلیل عدم نیاز به حضور این نیروها در واحد اسکله و بندر صنایع فولاد اتخاذ شده و ما قصد بکارگیری این کارگران را در بخش‌های دیگر ازجمله فولاد شادگان داریم و هم‌اینک مشغول رایزنی در این خصوص هستیم.

لازم به ذکر است که شرکت فولاد خوزستان علیرغم ساخت یک اسکله‌ اختصاصی مجهز در بندر امام خمینی به‌منظور تخلیه‌ی سنگ‌آهن مورد نیاز خود، در سال‌های اخیر سیاست حمل سنگ‌آهن از طریق جاده را از مبدأ سیرجان به اهواز در پیش‌گرفته که البته این مسئله باعث انتقاد وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است و حجتی در دیداری که از بندر امام خمینی داشت، در این خصوص بیان نموده بود که بهتر است فولاد خوزستان بجای حمل زمینی که علاوه بر افزایش ترافیک جاده‌ای، باعث استهلاک جاده‌ها می‌شود، مسیر دریایی را انتخاب نماید.

 

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.