آزادی ۵ نفر از ۱۵ کارگر بازداشتی نیشکر هفت‌تپه

عصر روزگذشته (چهارشنبه ۴ تیر ماه) ۵نفر از ۱۵ کارگری که در رابطه با اعتراضات صنفی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه بازداشت شده بودند آزاد شدند و همزمان بخشی از معوقات مزدی همه کارگران پرداخت شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، منابع خبری در هفت تپه از آزادی ۵ نفر از کارگرانی خبر می‌دهند که در جریان اعتراضات اخیر کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه بازداشت شده بودند. هنوز از وضعیت ۹ کارگر دیگر بازداشت شده خبری نیست.

از قرار معلوم کارگران بازداشت شده عصر روز گذشته با اخذ تعهد آزاد شده‌اند و همزمان با این اتفاق نزدیک به یک ماه (دستمزد اردیبهشت ماه) از مطالبات مزدی همه کارگران شاغل در مجتمع نیشکر هفت تپه پرداخت شده است.

پیش از این یک مقام مطلع در مجتمع نیشکر هفت تپه با تایید مشکلات صنفی کارگران این مجتمع به ایلنا گفته بود: از جانب کارفرما هیچ شکایتی علیه کارگران مطرح نشده اما برخی نهاد‌ها دستور این بازداشت را صادر کرده‌اند.

لازم به یاد‌آوری است؛ در پی اعتراضات کارگران نیشکر هفت‌تپه، شامگاه سوم مردادماه، ماموران امنیتی با یورش به خانه‌های کارگران، پانزده تن از آنان را بازداشت کرده بودند، در پی این بازداشت‌ها سندیکای کارگران نی‌شکر هفت تپه با انتشار بیانیه‌ای، خواستار آزادی فوری کارگران بازداشتی، شده بود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.