سهیل عربی در بند دو-الف مورد ضرب و شتم قرار گرفته است

سهیل عربی، زندانی عقیدتی که در پی اعتصاب غذای اعتراضی نسبت به بازداشت همسرش به سلول انفرادی بند دو-الف سپاه منتقل شده بود، در مدت بازجویی و حبس در بند مذکور از سوی بازجویان سپاه شکنجه و ضرب و شتم شده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، در پی بازداشت نسترن نعیمی، همسر سهیل عربی از سوی نیروهای سپاه، این زندانی عقیدتی اعلام اعتصاب غذا کرد و او نیز از سوی مسئولان زندان به بند دو-الف منتقل گردید. وی در حالی که در اعتصاب غذا به سر می‌برد، در بند دوـالف از سوی ماموران بازجویی، تحت انواع شکنجه و ضرب و شتم از ناحیه سروصورت قرار گرفته است.

سهیل عربی پس از آزادی نسترن نعیمی با تودیع وثیقه، به اعتصاب غذای خود خاتمه داد و پس از هشت روز به بند ۷ زندان اوین بازگردانده شد.

این زندانی عقیدتی از زمان بازگشت به بند عمومی مدام دچار سرگیجه، حالت تهوع و سردردهای مزمن گردیده است و علیرغم اینکه بارها وضعیت خود را برای مسئولان زندان تشریح کرده است اما تاکنون مسئولان مربوطه هیچ توجهی به وضعیت وی نداشته‌اند.

سهیل عربی، زندانی عقیدتی، در دی‌ماه ۱۳۹۲ با اعلام‌جرم قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دستگیر و به مدت دو ماه در بند سپاه در زندان اوین تحت بازجویی و فشار قرار گرفت. او تاکنون در دادگاه‌های متعددی به دلیل محتوای مطالب منتشرشده در صفحه فیس‌بوک خود و سایر صفحاتی که به همراه دیگران، ادمین (سرپرست) آن‌ها بوده، محاکمه شده است.

شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب سهیل عربی را به دلیل «توهین به رهبر جمهوری اسلامی و تبلیغ علیه نظام» به سه سال حبس تعزیری و شعبه ۱۰ دادگاه رسیدگی به جرائم کارکنان دولت، او را به دلیل «توهین به مقامات» به ۵۰۰ هزار تومان جریمه نقدی و ۳۰ ضربه شلاق محکوم کرده‌اند.

وی هم‌چنین به اتهام «سب‌النبی» از سوی شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان به اعدام محکوم شد که این حکم طی اعاده دادرسی به ۹۰ ماه زندان و دو سال تحقیقات مذهبی برای اثبات پشیمانی تبدیل گشت.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.