اعدام هشت زندانی در زندان رجایی شهر؛ انتقال دست‌کم یک زندانی دیگر جهت اعدام

سحرگاه روز جاری، حکم اعدام هشت زندانی با اتهام قتل در زندان رجایی شهر کرج به اجرا در آمد، همچنین یک زندانی با اتهامات مرتبط با مواد مخدر نیز جهت اجرای حکم اعدام، به سلول انفرادی منتقل شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، صبح امروز چهارشنبه ۲۵ مردادماه، هشت زندانی عمدتا با اتهام  «قتل» در زندان رجایی شهر کرج به دار آویخته شدند.

هویت احراز شده پنج تن از اعدام شدگان عبارت است از: مصطفی بشکوه، رسول گل‌محمدی، شهرام آباده، سیدمحمد سیدعبدالله و محرم عبدی (همگی از بند ۱).

این زندانیان روز یکشنبه جهت اعدام به سلول انفرادی منتقل شده بودند. به همراه ایشان یک کودک-مجرم به نام “مهدی بهلولی” نیز حضور داشت که با موافقت شکات پرونده حکم وی متوقف شد.

همچنین یک زندانی دیگر به نام “مجید رحیمی” که به اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود موفق شد مهلتی سه ماهه از شکات پرونده خود اخذ کند.

گفتنی است، روز گذشته دستکم یک زندانی که با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده از بند ۶ به سلول انفرادی منتقل شد تا حکم اعدام وی به اجرا درآید. این زندانی “صادق غلامی” نام داشته و با اتهام حدود یک کیلوگرم کراک به اعدام محکوم شده است.

یک منبع مطلع در خصوص وی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «سال گذشته که می‌خواستند صادق غلامی را در زندان فشافویه جهت اعدام به سلول انفرادی منتقل کنند وی یکی از همبندیانش را به قتل رساند تا حکم اعدامش به تعویق بیافتد. وی همچنان به خاطر پرونده قتل بلاتکلیف است و دارد تلاش می‌کند تا رضایت اولیای دم را پیش از صدور حکم جلب نماید.»

قتل همبندیان یا خودزنی شیوه‌هایی هستند که برخی زندانیان برای به تعویق انداختن اجرای حکم اعدامشان انجام می‌دهند.

هیچ یک از اعدام‌های فوق تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های رسمی اعلان نشده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.