معوقات مزدی و بیمه‌ای کارگران شهرداری لوشان

حدود ۷۰ کارگر شهرداری لوشان می‌گویند: جدا از به تاخیر افتادن مطالبات مزدی برای سه ماه، حدود ۲ ماه است حق بیمه ما به سازمان تامین اجتماعی واریز نشده است.

به گزارش تارنگار خقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، جمعی از کارگران مجموعه‌های شهرداری لوشان، از دست‌کم سه ماه معوقات مزدی خود خبر دادند.

به گفته این کارگران که در سازمان‌هایی همانند آتش‌نشانی، فضای سبز و خدماتی و اداری شهرداری لوشان کار می‌کنند، مهم‌ترین عامل پرداخت نشدن مزد آنها کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی است.

این کارگران که زیر نظر مستقیم شهرداری لوشان مشغول به‌کار هستند، می‌گویند: تا این لحظه مسئولان شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر لوشان نتوانسته‌اند به خواسته‌های آنها رسیدگی کنند.

کارگران در ادامه تصریح کردند؛ حدود ۷۰ نفر هستیم که جدا از موضوع به تأخیر افتادن مطالبات مزدی، حدود ۲ ماه است که حق بیمه ما به سازمان تأمین اجتماعی واریز نشده است و مسئولان شهری لوشان ماه‌هاست می‌گویند برای پرداخت دستمزد کارگران بودجه نداریم.

شهرداری لوشان با تأیید این معوقات مزدی، گفت: مطالبات معوقه کارگران شهرداری لوشان سه ماه است که تا پایان مردادماه این مطالبات معوقه به ۴ ماه می‌رسد. درآمد ماهانه شهرداری لوشان در حدی نیست که بتواند هزینه‌های جاری شهرداری و مطالبات معوقه کارگران خود را در بخش‌های مختلف را پرداخت کند، به همین دلیل شهرداری به دنبال افزایش اعتبارات و کسب درآمد است.

او با بیان اینکه این کاهش درآمد شهرداری لوشان باعث بروز مشکلاتی ناشی از کمبود منابع مالی شده است به همین دلیل هم‌اکنون کارگران ماه‌هاست که معوقات مزدی طلب دارند، افزود: جدا از معوقات مزدی از اردیبهشت‌ماه حق بیمه آنها به تأمین اجتماعی پرداخت نشده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.