بی‌خبری از وضعیت ساسان آقایی/ محرومیت از حق تماس و ملاقات

پس از گذشت یک هفته از زمان بازداشت ساسان آقایی، روزنامه‌نگار و معاون سردبیر روزنامه اعتماد، هیچ‌گونه اطلاعی از وضعیت او در دست نیست.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، ساسان آقایی که در تاریخ ۲۱ مردادماه از سوی مأموران امنیتی دستگیر شد، پس از گدشت یک هفته از زمان بازداشت، تا کنون هیچ‌گونه تماسی با خانواده نداشته و این بی‌خبری، سبب افزایش نگرانی‌ها نسبت به وضعیت او شده است.

بی بی سی فارسی نوشته است که در مراجعه روز چهارشنبه خانواده‌ ساسان آقایی به زندان اوین نیز علی‌رغم دستور بازپرس، از ملاقات وی با خانواده‌اش جلوگیری به عمل آمده است.

شایان ذکر است؛ شعبه دوم دادسرای رسانه برای این فعال رسانه‌ای، قرار بازداشت موقت یک ماهه صادر کرده است.

عصر روز ۲۱ مردادماه، مأموران امنیتی با مراجعه به دفتر روزنامه اعتماد، ساسان آقایی، معاون سردبیر این روزنامه را بازداشت و به زندان اوین منتقل کرده‌اند.

اتهام این روزنامه‌نگار و نهاد بازداشت کننده او مشخص نیست.

گفته می‌شود نیروهای امنیتی پس از بازداشت این روزنامه‌نگار در دفتر روزنامه او را به خانه‌اش برده‌اند و پس از تفتیش خانه و ضبط برخی از وسایل شخصی‌اش او را به زندان اوین منتقل کرده‌اند.

ساسان آقایی که در حوزه‌ سیاست ایران می‌نویسد، اول آذر ماه ۱۳۸۸ در جریان اعتراضات مردمی به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری به اتهامات نشر اکاذیب و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی بازداشت و ۱۲۸ روز در سلول‌ انفرادی بند ۲۰۹ و بند عمومی ۳۵۰ زندان اوین بود. او در تاریخ هشتم فروردین ماه ۸۹ با تودیع وثیقه ۵۰۰ میلیون ریال از زندان اوین آزاد شد و پس از آن در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال زندان محکوم شد و برای اتهام نشر اکاذیب قرار منع تعقیب صادر شد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.