نامه سه تن از زندانیان سیاسی بند نسوان اوین در خصوص وضعیت زندانیان رجایی شهر

گلرخ ایرایی، آتنا دائمی و مریم اکبری منفرد، سه تن از زنان محبوس در بند زنان زندان اوین با نگارش نامه‌ای سرگشاده، نسبت به انتقال زندانیان سیاسی و عقیدتی زندان رجایی شهر کرج به سالن ده این زندان و محرومیت‌های اعمال‌شده بر آنان، ابراز نگرانی کرده و خواهان توجه افکار عمومی به وضعیت زندانیان رجایی شهر به خصوص زندانیان در اعتصاب غذا شده‌اند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، در این نامه که خطاب به جوامع بین‌المللی حقوق بشر، کمیسر عالی و گزارشگر ویژه‌ی حقوق بشر (خانم عاصمه جهانگیر)، دبیر کل سازمان ملل و فعالان سیاسی کشورمان نوشته شده از آنان خواسته شده که اقدامی برای نجات جان زندانیان رجایی شهر به خصوص اعتصاب غذا کنندگان به عمل آورند.

متن کامل این نامه که توسط گلرخ ایرایی، آتنا دائمی و مریم اکبری منفرد نگاشته شده، در پی می‌آید:

«حمایت از حقوق اساسی و بنیادین مردم سراسر جهان صرف‌نظر از ملیت، مذهب و رنگ، اعتراض به نقض حقوق بشر رویکردی مهم و ارزشمند است.

متن کامل این نامه که توسط گلرخ ایرایی، آتنا دائمی و مریم اکبری منفرد نگاشته شده، در پی می‌آید:

«حمایت از حقوق اساسی و بنیادین مردم سراسر جهان صرف نظر از ملیت، مذهب و رنگ، اعتراض به نقض حقوق بشر رویکردی مهم و ارزشمند است.

اما آنچه که در این خصوص نگران‌کننده است؛ وضعیت وخامت بار زندانیان سیاسی و عقیدتی زندان گوهردشت (رجایی شهر کرج) به خصوص زندانیانی که در اعتراض به اقدامات سرکوبگرانه علیه زندانیان سیاسی-عقیدتی سالن ۱۲ زندان گوهردشت دست به اعتصاب غذا زده‌اند و امروز بیستمین روزی ست که آنها در اعتصاب غذا به سر می‌برند.

کسانی که به هر دلیل از حکومت انتقاد دارند؛ نباید با بدترین واکنش‌ها مواجه شوند و در شرایط غیرانسانی دوران حبس خود را بگذرانند.

چنان چه بعضا این زندانیان دهه ی دوم حبس خود را می گذرانند و بعضی به علت کهولت سن و بیماری، حالشان وخیم می باشد.

در حاکمیت اسلامی، ناله های بسیاری در گلوها شکسته شده، خون های بسیاری به ناحق ریخته شده و حق های بی شماری پایمال شده است و احکام ناعادلانه ی بسیاری صادر گردیده است و تنها سلاح دادخواهی برای زندانیان در بند همانا اعتصاب غذاست.

ما چندی از زندانیان سیاسی زندان اوین، ضمن حمایت از عزیزانی که در اعتصاب غذا هستند و با درود و تعظیم در مقابل مقاومتشان از عموم جوامع بین المللی حقوق بشر، کمیسر عالی و گزارشگر ویژه ی حقوق بشر(خانم عاصمه جهانگیری)، دبیر کل سازمان ملل، از فعالان سیاسی سرزمینمان خواستاریم که اقدامی عامل برای نجات جان زندانیان گوهر دشت به خصوص زندانیانی که در اعتصاب غذا می باشند به عمل آورند. چرا که سکوت و بی عملی شما یک پوشش سیاسی برای تداوم نقض گسترده ی حقوق بشر در ایران می باشد.»

گلرخ ایرایی-آتنا دائمی-مریم اکبری منفرد

زندان اوین»

 

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.