قتل دلخراش دختر یک‌ساله توسط پدرش

مردی که با انگیزه انتقام‌جویانه، طی درگیری با دوست خود، وقتی متوجه مرگ او و احتمال مجازات قصاص خودش شد، دختر یک‌ساله‌ خود را هم به قتل رساند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از روزنامه شرق، این مرد پس از اعتراف به قتل دختربچه یک‌ساله خود مدعی شد، او را کشتم تا در یتیمی بزرگ نشود. چندی پیش ماجرای این پرونده با اعلام گزارش یک فقره مرگ مشکوک در بیمارستان به مأموران کلانتری ٢۶ رحمت در شیراز آغاز شد.

در تحقیقات اولیه مشخص شد رسول، مرد ٣۴ساله، که با چاقو مجروح شده‌ بود، با انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد. به‌این‌ترتیب کارآگاهان دایره پنجم اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی شیراز نیز در جریان موضوع قرار گرفتند تا تحقیقات خود را برای یافتن قاتل و علت وقوع قتل آغاز کنند.

تحقیقات درباره این ماجرا ادامه داشت تا اینکه یک روز پس از وقوع قتل، مسئولان یکی از بیمارستان‌های شیراز در تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ١١٠ از انتقال فردی به هویت فرهاد از طریق اورژانس به بیمارستان خبر دادند. پس از حضور مأموران در بیمارستان، مشخص شد گردن، سینه و دست‌های او به‌وسیله چاقو مجروح شده است؛ بنابراین پس از انجام مراحل درمانی لازم و نظر مساعد پزشک مرد مصدوم از بیمارستان ترخیص و به پلیس آگاهی منتقل شد.

فرهاد پس از آنکه مقابل مأموران قرار گرفت، ابتدا حرف‌های متناقضی درباره جراحات ایجاد‌شده روی بدنش زد اما در نهایت لب به اعتراف گشود و در تحقیقات به قتل رسول با استفاده از چاقو اقرار کرد و درباره انگیزه قتل نیز گفت: حدود یک سال قبل با مقتول اختلاف داشتم و در آن زمان نیز با او درگیر شدم و او من‌ را مجروح کرد، من از او کینه داشتم و به قصد تلافی و انتقام این کار رسول، روز حادثه با او درگیر شدم و او را با چاقو زدم. در ادامه تحقیقات با اعترافات متهم یک قبضه کارد آشپزخانه که به‌عنوان آلت قتاله از آن استفاده کرده بود، کشف و ضبط شد و تحقیقات درباره ماجرا با بازداشت او همچنان ادامه داشت.

این در حالی بود که براساس تحقیقات و اعلام پلیس آگاهی شیراز، گزارش اولیه کلانتری ٢۶ رحمت از احتمال مشارکت برادران فرهاد در قتل رسول حکایت داشت؛ بنابراین در مرحله بعد اقدامات پلیسی، کارآگاهان سه نفر از برادران متهم به نام‌های محمود، آرش و شاهرخ را نیز احضار کردند اما با بازجویی‌های انجام‌شده و تحقیقات مشخص شد آنها هیچ‌گونه نقش و دخالتی در قتل رسول نداشته‌اند و قتل به دست فرهاد و به‌تنهایی انجام شده است.

در این بین متهم پرونده از راز دیگری پرده برداشت و علاوه بر قتل مرد جوان با انگیزه انتقام‌جویانه به قتل دختر خردسال خود نیز اعتراف کرد و گفت: پس از درگیری با رسول باخبر شدم که او در بیمارستان فوت شده است، آن‌موقع بود که سایه طناب‌دار و مرگ را بالای سر خود دیدم. پس از آن دچار استرس شدم و چهره مانا دختر یک‌ساله‌ام را مجسم می‌کردم که چگونه با یتیمی و بدون داشتن پدر، بزرگ‌ خواهد شد و زندگی خواهد کرد و در برابر حرف‌های دیگران چه خواهد کرد. آن‌موقع بود که تصمیم گرفتم برای اینکه دخترم بدون پدر بزرگ نشود، او را به قتل برسانم و خودم هم قبل از اینکه ماجرا لو برود خودکشی کنم.

فرهاد درباره نحوه قتل مانای یک‌ساله گفت: با خرید مرگ موش و محلول‌کردن آن در آب، سم را کم‌کم به دهان دخترم ریختم و مانا هم تمام سم موش را خورد و هنگامی که مانا جان داد با تیغ موکت‌بری رگ‌های گردن، سینه و دست‌ها خودم را با انگیزه خودکشی بریدم اما با تماس افراد رهگذر اورژانس بالای سرم آمد و پس از نجاتم از مرگ به بیمارستان منتقل شدم.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.