مرگ دو کارگر شیرازی بر اثر یخ زدگی در مخزن آمونیاک

دو کارگر در هنگام مونتاژ یک منبع ذخیره مواد شیمیایی، در واحد تولیدی در شهرک صنعتی شیراز، براثر سقوط در مخزن نگهداری آمونیاک، دچار یخ زدگی شدند و جان باختند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران ه نقل از ایلنا، سه‌شنبه ۲۸ شهریورماه ۹۶، دو کارگر در حادثه سقوط به مخزن نگهداری آمونیاک در یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی شیراز دچار یخ‌زدگی شدند و جان باختند.

محمدمهدی مهربانی، مدیرمحیط زیست، ایمنی و بهداشت شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس، درباره مرگ دو کارگر یک واحد تولیدی در مخزن آمونیاک گفت: این کارگران در حال مونتاژ یک منبع ذخیره مواد شیمیایی بودند که بر اثر یک حادثه کاری، جان باختند.

وی اضافه کرد: بنا بر بررسی‌های اولیه، این کارگران در حال مونتاژ یک منبع ذخیره مواد شیمیایی بودند که براثر حادثه کاری، جان باختند.

مدیر محیط‌زیست، ایمنی و بهداشت شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس، گفت: بنابراین بررسی‌ها، در زمان مونتاژ قطعات، یک قطعه به درون مخزن حاوی آمونیاک افتاده بود و کارگر اول برای بیرون آوردن آن قطعه تلاش کرد و باوجود پایین بودن سطح آمونیاک در مخزن، وی دچار یخ‌زدگی شد و جان باخت.

وی ادامه داد: کارگر دوم نیز بدون بهره‌گیری از کابل و ماسک موردنیاز برای نجات جان همکار خود وارد مخزن شد که وی نیز به شکل مشابهی، جان خود را از دست داد.

مهربانی گفت: محل حادثه برای تحقیقات بیشتر پلمب شده است و برای اعلام نتایج رسمی بررسی‌ها درباره دلایل این حادثه نیازمند دریافت گزارش‌های سازمان آتش‌نشانی و اداره پزشکی قانونی شهرستان شیراز هستیم.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.