رضا شهابی؛ انتقال به بیمارستان و بازگرداندن مجدد به زندان بدون رسیدگی درمانی

رضا شهابی، فعال کارگری در اعتصاب غذا، روز گذشته در پی وخامت حال به بیمارستان منتقل و بدون رسیدگی درمانی به رجایی شهر بازگردانده شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، رضا شهابی، فعال کارگری، پس از ۵۰ روز اعتصاب غذا روز گذشته چهارم مهرماه به بیمارستان مدنی کرج منتقل و علی رغم دستور موکد پزشک مبنی بر بستری شدن مجددا به زندان رجایی شهر بازگردانده شد.

نهادهای امنیتی و قضایی ایران با گذشت ۵۰ روز از اعتصاب غذای رضا شهابی، حاضر به گفتگو و مذاکره با این فعال کارگری نشده اند و از فراهم کردن مراقبت‌های درمانی مناسب برای این زندانی سیاسی نیز خودداری می‌کنند. اعضای این سندیکا از رضا شهابی خواسته‌اند به دلیل وخامت وضعیت سلامتی‌اش، به اعتصاب غذا پایان دهد.

اعتصاب غذای این فعال کارگری در اعتراض به وضعیت پرونده و محسوب نکردن مرخصی پزشکی او به عنوان دوره محکومیت صورت می‌گیرد.

صبح روز هجدهم مردادماه رضا شهابی برای سپری کرد باقیمانده حبس خود به زندان رجایی شهر مراجعه کرد اما به دلیل «غیبت» و همچنین اجرایی شدن «یک سال حبس در پرونده سال ٩٣ به اتهام تبلیغ علیه نظام»، مدت‌زمان محبوس بودنش از سه ماه به هفده ماه افزایش یافته است.

دادستانی به خانواده این فعال کارگری اعلام داشته که وی باید تا ۱۸ دی‌ماه ۹۷ در زندان باشد.

پنج ماه از این محکومیت به طور غیرقانونی به دلیل «غیبت» برای آقای شهابی اعمال شده در حالی که وی طی این مدت با تأییدیه پزشکی قانونی در مرخصی استعلاجی به سر برده است.

رضا شهابی که در روز ۲۲ خرداد سال ۸۹ بازداشت و به شش سال زندان محکوم شده بود، به دلیل ضرب و شتم مأموران امنیتی در زمان بازداشت و بازجویی، در دوره محکومیت دو بار تحت عمل جراحی (گردن و کمر) قرار گرفت و به دلیل وضعیت جسمی بسیار وخیم، مسئولان قضایی با تأییدیه پزشکی قانونی و اخذ وثیقه سنگین با مرخصی استعلاجی نامبرده برای مدت باقی‌مانده حبس موافقت نموده بودند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.