انتقال یک شهروند بهایی به زندان امیرآباد گرگان جهت اجرای حکم حبس

هنا کوشک باغی، یکی از شهروندان بهایی ساکن گنبدکاووس، جهت اجرای حکم یک سال و ۹ ماه حبس به زندان امیرآباد گرگان منتقل شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ هنا کوشک باغی جهت اجرای حکم خود را به زندان معرفی کرد.

پیام نیوز نوشته است که این شهروند بهایی در روز گذشته به وزارت احضار شده بود و از وی خواسته شد که برای اجرای حکم به زندان بروند.

از تاریخ  ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ بیش از یازده شهروند بهایی که در یک پرونده حضور داشتند، بازداشت و یا پس از احضار به زندان منتقل شده است.

در تاریخ ۱۵ مهر ماه چهار تن از افرادی که پیشتر بازداشت شده بودند نیز پس از گذشتن بیش از یک سوم از حکم تحت عنوان آزادی مشروط از زندان امیرآباد آزاد شدند که نام آنان به ترتیب نازی تحقیقی، هوشمند دهقان،مریم دهقان و سودابه مهدی نژاد است.

این افراد نیز همچون هناکوشک باغی به همراه تعداد دیگری از بهائیان چند شهر به صورت همزمان بازداشت و با احکام زندان روبرو شدند.

این شهروندان در دادگاه اول به ۱۹۳ سال زندان محکوم شدند و در دادگاه تجدید نظر این احکام از یک سال وشش ماه تا یک سال و ۹ ماه محکومیت کاهش پیدا کرد که اسامی کامل آنان به شرح زیر است:

فرحناز تبیانیان، پونه ثنایی، مونا امری حصاری، بهنام حسنی، پریسا شهیدی، مژده ظهوری، پریوش شجاعی، هنا عقیقیان در شهر گرگان، شهره صمیمی در شهر مینودشت، بیتا هدایتی، وثاق سنایی و هنا کوشکباغی در شهر گنبد کاووس به ۱ سال و ۹ ماه زندان؛ روفیا پاکزادان، سودابه مهدی نژاد، میترا نوری، شیوا روحانی، هوشمند دهقان، مریم دهقان، نازی تحقیقی از بهائیان شهر گرگان، کاملیا بیدلیان و نوید معلم در شهر مینودشت هر کدام به ۱ سال و شش ماه زندان محکوم شده‌اند. همچنین تینا موهبتی که پیشتر به یک سال و نه ماه زندان محکوم شده بود حکم وی باطل و به جریمه نقدی سه میلیون تومانی محکوم شده است. حکم دادگاه تجدید نظر شهنام جذبانی از بهائیان مینودشت و شیدا قدوسی از بهائیان شهر گرگان که هر کدام به ١١سال زندان محکوم شده‌ بودند هنوز ابلاغ نشده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.