مرگ و مصدومیت ۳ کارگر ساختمانی در سه حادثه جداگانه

دیروز (یکم آبان ) در سه حادثه جداگانه، دو کارگر ساختمانی در شهر های کرج وبابل جان خود را از دست دادند و یک کارگر دیگر در رشت مصدوم شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، در حادثه اول که ظهر روز گذشته در شهرستان بابل استان مازندران رخ داد، یک کارگر نصاب ایزوگام از طبقه چهارم یک ساختمان سقوط کرد و جان خود را از دست دادند.

مهدی غلام‌نیا روشن، سخنگوی اورژانس بابل ،درباره جزئیات این حادثه، گفته است: ساعت ۱۲:۱۷ ظهر امروز گزارشی مبنی بر سقوط یک کارگر ساختمانی که در طبقه چهارم در حال نصب ایزوگام بود به مرکز اورژانس اعلام شد.

وی افزود: به محض اطلاع نیروهای امدادی به محل حادثه اعزام شدند اما متأسفانه کارگر مصدوم (مرد ۳۰ ساله) به علت شدت جراحات وارده و خونریزی شدید فاقد علائم حیاتی بود و تلاش‌های اورژانس نیز ثمری داشت.

اما در حادثه دیگر که زمان آن به عصر روز گذشته (یکم آبان) مربوط می‌شود، کارگر دیگری در گلشهر کرج حین انجام کارساختمانی بر اثر ترکیدن لوله گاز جان خود را از دست می دهد.

سیدجواد موسوی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی کرج، با اشاره به حادثه ترکیدگی لوله گاز در بلوار حدادی واقع در گلشهر که عصر دیروز اتفاق افتاد گفت: ساعت ۱۵:۴۲ روز گذشته این حادثه به سازمان آتش‌نشانی گزارش شد که بلافاصله نیروهای آتش‌نشان در محل حضور یافتند.

وی اظهار داشت: به دلیل خاص بودن این اتفاق سریعاً از ایستگاه‌ها درخواست کمک، و در قالب ۵ ایستگاه، ۷ خودرو عملیاتی و ۲۰ نفر آتش‌نشان به همراه ۸ مسئول عملیاتی امدادرسانی شد.

موسوی بیان داشت: همکاران اداره گاز به دلیل حجم زیاد گاز موجود تا ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه شب مشغول قطع کردن فلکه‌های گاز بودند که بعد از تخلیه گاز در این ساعت عملیات به آتش‌نشانی واگذار شد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی کرج از فوت یک کارگر تبعه افغان خبر داد و افزود: این حادثه سبب فوت یک کارگر تبعه افغان حدوداً ۱۶ ساله شد و مصدومی نداشت.
در حادثه دیگر، روز گذشته (سی‌ام مهر) یک کارگر ۵۳ ساله دررشت بدنبال سقوط ازداربست فلزی ساختمانی واقع در بلوار دیلمان رشت،دچار مصدومیت شدیدشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی رشت،این حادثه که در پیش از ظهر یک‌شنبه رخ داد، منجر به مصدومیت این کارگر شد و وی را راهی بیمارستان کرد.

بنابرگفته معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت، در عملیات امدادرسانی به این کارگر سه آتش نشان حضور داشتند.

شهرام مومنی افزود: به دلیل شرایط نامساعد جسمی مصدوم، نسبت به اقدامات امدادی و پزشکی با همکاری عوامل اورژانس اقدام شد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.