تجمع کارگران نوظهور برای پیگیری مطالبات مزدی

دیروز، شنبه ۶ آبان، حدود ۵۰ نفر از کارگران تعدیلی و تعداد اندکی از کارگران باقی‌مانده در کارخانه نوظهور، در اعتراض به ۹ ماه مطالبات مزدی مربوط به سال‌های ۹۵ و ۹۶ در محوطه کارخانه تجمع کرده‌اند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، حدود ۵۰ نفر از کارگران تعدیلی و باقیمانده کارگران کارخانه نوظهور، دیروز، شنبه ۶ آبان، در اعتراض به ۹ ماه مطالبات مزدی مربوط به سال‌های ۹۵ و ۹۶ در محوطه کارخانه تجمع کرده‌اند.

کارگرانی حاضر در تجمع امروز حضور دارند می‌گویند که کارفرمای نوظهور در دادگاه و اداره کار محکوم به پرداخت مطالبات کارگران شده است با این حال حتی مطالبات کارگران تعدیل‌شده کارخانه را که حدود ۲۰۰ نفر هستند را پرداخت نکرده است.

با وجود اینکه کارخانه به صورت کامل فعالیت تولیدی ندارد، حدود ۵ کارگر در کارخانه باقی مانده‌اند که کارفرمای نوظهور از پرداخت مطالبات آنها نیز سرپیچی می‌کند.

کارفرمای نوظهور همچنین بیش از ۵ ماه از حق بیمه‌های کارگران تعدیل شده این کارخانه و کارگران باقی‌مانده را پرداخت نکرده است همین امر موجب شده که سه کارگری که بیشتر از ۵ نفر از این کارگران که در آستانه بازنشستگی هستند نتوانند بازنشست شوند.

سه کارگر نیز که در آستانه بازنشستگی هستند و در ماه‌های پیش تعدیل شده‌اند، از هیئت تشخیص اداره کار، رأی بازگشت به کار گرفته‌اند. کارخانه تولید لوازم بهداشتی نوظهور در اوایل دهه ۹۰ بیش از ۲۰۰ کارگر داشت.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.