قرار بازداشت ساسان آقایی بار دیگر تمدید شد؛ تداوم حبس در انفرادی

دستگاه قضایی برای سومین بار قرار بازداشت موقت ساسان آقایی، فعال رسانه‌ای را تمدید کرده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، ساسان آقایی از ۲۱ مردادماه در بند ۲۴۱ زندان اوین نگهداری می‌شود و قرار بازداشت وی برای سومین بار تمدید شده است.

این روزنامه‌نگار در ملاقات با خانواده‌اش اعلام کرده که دوران بازجویی وی به پایان رسیده است و به صورت بلاتکلیف در انفرادی به سر می‌برد.

عصر روز ۲۱ مردادماه، مأموران امنیتی با مراجعه به دفتر روزنامه اعتماد، ساسان آقایی، معاون سردبیر این روزنامه را بازداشت و به زندان اوین منتقل کرده‌اند.

گفته می‌شود نیروهای امنیتی پس از بازداشت این روزنامه‌نگار در دفتر روزنامه او را به خانه‌اش برده‌اند و پس از تفتیش خانه و ضبط برخی از وسایل شخصی‌اش او را به زندان اوین منتقل کرده‌اند.

ساسان آقایی که در حوزه سیاست ایران می‌نویسد، اول آذرماه ۱۳۸۸ در جریان اعتراضات مردمی به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری به اتهامات نشر اکاذیب و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی بازداشت و ۱۲۸ روز در سلول انفرادی بند ۲۰۹ و بند عمومی ۳۵۰ زندان اوین بود. او در تاریخ هشتم فروردین‌ماه ۸۹ با تودیع وثیقه ۵۰۰ میلیون ریال از زندان اوین آزاد شد و پس از آن در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال زندان محکوم شد و برای اتهام نشر اکاذیب قرار منع تعقیب صادر شد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.