بلاتکلیفی دو نوکیش مسیحی در بازداشت؛ ممانعت از تودیع وثیقه

محمدعلی ترابی و عبدالعلی پورمند از مهرماه سال جاری در بازداشت و به صورت بلاتکلیف به سر می‌برند و مقامات امنیتی از آزادی آنان با قرار وثیقه خودداری می‌کنند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، مسئولان قضایی و مقامات امنیتی در اهواز از آزادی محمدعلی ترابی و عبدالعلی پورمند ممانعت می‌کنند و با کارشکنی و عدم پاسخگویی به خانواده‌های این نوکیشان مسیحی قصد دارند فشار بیشتری بر آنان و خانواده‌هایشان اعمال کنند.

در روزهای اخیر از طرف مسئولان قضایی با خانواده‌ی محمدعلی ترابی تماس گرفتند و عنوان کردند که با قرار وثیقه‌ی او موافقت شده است اما پس از مراجعه آنها به زندان دزفول اعلام می‌شود که با وثیقه موافقت نشده و باید به اتهامات امنیتی این زندانی هم رسیدگی شود و تا مادامی که وضعیت او مشخص نشود نمی‌توانند وثیقه را قبول کنند.

محبت نیوز گزارش کرده است؛ خانواده ترابی سپس به دادستانی دزفول مراجعه کرده‌اند که آنجا نیز به آنها گفته شده پرونده متهم برگشت خورده و به اهواز ارسال شده است.

از سویی دیگر عبدالعلی پورمند در تماس تلفنی که با خانواده خود داشته گفته بارها بند او را در زندان تغییر دادند و یک بار هم به اجبار او را وادار کرده‌اند که نماز بخواند، اما وی از انجام آن خودداری کرده است.

همچنین اجازه گرفتن وکیل هم به او داده نشده است.

پیش از این هم معلق نگه‌داشتن پرونده‌های قضایی نوکیشانمسیحی دربند برای آزار و اذیت روحی آنها سابقه داشته است، ازجمله ابراهیم فیروزی، مریم نقاش زرگران، هادی عسگری و امین افشارنادری که ماه‌ها در زندان به سر برده‌اند اما وضعیت آنان نامشخص بود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.