تداوم بلاتکلیفی فرهاد سلمانپور ظهیر در زندان اوین

فرهاد سلمانپور ظهیر، فعال مدنی، بیش از دو ماه است که در زندان اوین به صورت بلاتکلیف به سر می‌برد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، فرهاد سلمانپور ظهیر از تاریخ ۲۷ شهریورماه دربند ۲۰۹ زندان اوین نگهداری می‌شود و علیرغم اتمام دوران بازجویی تا کنون دادگاهی برای رسیدگی به پرونده وی تشکیل نشده است.

گفتنی است؛ مسئولین از پاسخگویی در خصوص وضعیت پرونده او به خانواده‌اش نیز خودداری می‌کنند.

این فعال مدنی بیش از یک ماه تحت بازجویی و محروم از ملاقات و تماس به سر برده است.

شایان ذکر است؛ فرهاد سلمانپور ظهیر پیش‌تر در اسفندماه سال ۹۵ بازداشت و پس از تودیع وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی در خردادماه سال جاری از اوین آزاد شد. اتهامات مطروحه برای آقای سلمانپور ظهیر طی دوران بازجویی «اقدام علیه امنیت ملی، داخلی و خارجی جمهوری اسلامی»، «اجتماعی و تبانی» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» بوده است.

فرهاد سلمانپور ظهیر که سابقه دستگیری متعددی دارد، نخستین بار در دی‌ماه ۱۳۸۸ بازداشت و در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، به اتهامات «اقدام علیه امنیت کشور»، «افشای اسناد محرمانه مربوط به سپاه پاسداران»، «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به رهبری» جمعاً به ۲۶ سال حبس تعزیری حبس تعزیری و ۲۰ سال تبعید به شهرستان شیروان-چرداول پس از اتمام حبس به مدت ۲۰ سال و نیز محرومیت دائمی از حق عضویت در نهادهای انقلابی نظیر نیروی مقاومت بسیج و همچنین انفصال دائم از خدمات و مشاغل دولتی» محکوم شده بود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *