تجمع اعتراض کارگران معدن «طزره»

کارگران معدن زغال سنگ طزره از زیرمجموعه‌های معادن زغال سنگ البرز شرقی، نسبت به پرداخت نشدن دو ماه مطالبات خود معترض شدند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، از صبح دیروز، ۲۳دی ماه، تاکنون حدود ۶۰۰ نفر از کارگران شیفت صبح معدن زغال سنگ طزره از زیرمجموعه‌های معادن زغال سنگ البرز شرقی نسبت به تعویق دو ماه مطالبات مزدی خود معترض شدند.

کارگران معترض می‌گویند: کارفرما به صورت دایم وعده پرداخت مطالبات معوقه را می‌دهد اما در عمل هیچ خبری از پرداخت دستمزد‌ها نیست به همین دلیل دست به اعتراض صنفی زده‌ایم.

کارگران مورد نظر می‌گویند؛ در گذشته نیز چنین وعده‌هایی دریافت کرده‌اند اما در آستانه نوروز سال ۹۷ نگران تجمیع مطالبات مزدی خود هستیم.

کارگران مذکور مدعی هستند؛ بابت دستمزد آبان و آذر طلبکارند. علاوه بر آن در بحث پرداخت نشدن هزینه‌های درمان تکمیلی خود از دو ماه پیش با مشکل روبرو شده‌اند.
شرکت ذغال سنگ البرز شرقی با تایید خبر اعتراض کارگران به دلیل معوقات مزدی، گفت: «یک ماه از معوقات مزدی همه کارگران شرکت البرز شرقی تا پایان ساعت اداری امروز یکشنبه (۲۴ دی ماه) پرداخت می‌شود.»

این شرکت همچنین در خصوص وضعیت بیمه تکمیلی مجموع کارگران شاغل در این واحد معدنی اعلام کرد: بیمه تکمیلی کارگران این واحد معدنی سه قسط عقب افتاده دارد که سعی داریم این مشکل را حداکثر تا یک ماه آینده برطرف کنیم.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.