جلوگیری از اعزام سهیل عربی به مراکز درمانی/ تعویق جلسه دادگاه به دلیل عدم حضور قاضی

مسئولان زندان اوین روز گذشته از اعزام سهیل عربی به مراکز درمانی خودداری کردند؛ جلسه دادگاه این زندانی عقیدتی نیز به دلیل عدم حضور قاضی لغو شد و به تعویق افتاد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، روز گذشته دوم بهمن‌ماه مسئولان زندان اوین از اعزام سهیل عربی به مرکز درمانی به دلیل امتناع این زندانی عقیدتی از پوشیدن لباس زندان خودداری کردند؛ این در حالی است که سهیل عربی می‌بایست در فوراً تحت معاینه چشم قرار گیرد و نیازمند درمان در مراکز تخصصی است.

از سویی دیگر دادگاه دادگاه این زندانی عقیدتی نیز به دلیل عدم حضور قاضی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب لغو و به ۱۲ اسفندماه موکول شد.

این دادگاه مربوط به پرونده ای است که در زندان از سوی سپاه علیه او و همسرش مفتوح گشته است.

سهیل عربی پیش تر در اعتراض به فشارهای نیروهای امنیتی بر خود و خانواده‌اش و پرونده‌سازی‌های صورت گرفته به مدت ۶۰ روز در اعتصاب غذا به سر برد و پس از انتقال از بند هفت اوین به بند امنیتی ۳۵۰ اوین، به اعتصاب خود پایان داد اما پس از چند روز، در پی انحلال بند ۳۵۰ به بند هشت اوین منتقل شد.

سهیل عربی، زندانی عقیدتی، در دی‌ماه ۱۳۹۲ با اعلام‌جرم قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دستگیر و به مدت دو ماه در بند سپاه در زندان اوین تحت بازجویی و فشار قرار گرفت. او تاکنون در دادگاه‌های متعددی به دلیل محتوای مطالب منتشرشده در صفحه فیس‌بوک خود و سایر صفحاتی که به همراه دیگران، ادمین (سرپرست) آن‌ها بوده، محاکمه شده است.

شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب سهیل عربی را به دلیل «توهین به رهبر جمهوری اسلامی و تبلیغ علیه نظام» به سه سال حبس تعزیری و شعبه ۱۰ دادگاه رسیدگی به جرائم کارکنان دولت، او را به دلیل «توهین به مقامات» به ۵۰۰ هزار تومان جریمه نقدی و ۳۰ ضربه شلاق محکوم کرده‌اند.

وی هم‌چنین به اتهام «سب‌النبی» از سوی شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان به اعدام محکوم شد که این حکم طی اعاده دادرسی به ۹۰ ماه زندان و دو سال تحقیقات مذهبی برای اثبات پشیمانی تبدیل گشت.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *