محرومیت خالد پیرزاده، زندانی سیاسی، از حق درمان و دسترسی به خدمات پزشکی

روز جمعه ۱۲ دی‌ماه ۱۳۹۹، خالد پیرزاده، زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ، که به‌دلیل مشکلات عصبی و قلبی به بهداری زندان منتقل شده بود، علیرغم نیاز به رسیدگی پزشکی در خارج از زندان، مجددا به بند بازگردانده شده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، خالد پیرزاده در تاریخ ۵ خردادماه ۱۳۹۸، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. او در بهمن ماه ۱۳۹۸ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه محاکمه و به اتهام «اجتماع و تبانی» به ۵ سال حبس و به اتهام «توهین به رهبری» به ۲ سال حبس و در مجموع به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم نهایتا در خردادماه ۱۳۹۹ توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر عینا تایید شد که ۵ سال از آن قابل اجراست.

خالد پیرزاده در مرداد ماه ۱۳۹۹، از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شد. این زندانی سیاسی در هنگام انتقال، توسط ماموران گارد زندان به‌شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

گفتنی است خالد پیرزاده که مهره‌های کمر و پای وی در اثر شکنجه و ضرب و شتم در دوران بازداشت دچار آسیب‌دیدگی شده بود، چندی پیش از ناحیه پا مورد جراحی قرار گرفت. این زندانی سیاسی که نیازمند انجام فیزیوتراپی و یک جراحی دیگر است، بدون رسیدگی پزشکی در زندان تهران بزرگ دوران محکومیت خود را سپری می‌کند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *