محکومیت قطعی شکیلا منفرد، آرشام رضایی و محمد ابوالحسنی به مجموعا ۷۶ماه حبس تعزیری

شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران، شکیلا منفرد، آرشام رضایی و محمد ابوالحسنی، سه فعال سیاسی را در پرونده‌ای مشترک مجموعا به ۷۶ماه حبس تعزیری محکوم کرد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، براساس حکمی که توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران صادر شده است، شکیلا منفرد متهم ردیف اول این پرونده به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «توهین به مقدسات اسلام» به ۵۰ ماه حبس تعزیری، محمد ابوالحسنی به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به ۱۵ماه حبس تعزیری و آرشام رضایی با اتهام مشابه به ۱۱ماه حبس تعزیری محکوم شد. همچنین آرشام رضایی و محمد ابوالحسنی به عنوان مجازات تکمیلی به ۴ ماه کار اجباری در سازمان جهاد کشاورزی به مدت روزی ۴ ساعت محکوم شده‌اند.

شکیلا منفرد در تاریخ ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بند یک الف بازداشتگاه قرارگاه ثارالله منتقل شد. وی پس از اتمام مراحل بازجویی به بند زنان زندان اوین منتقل و سرانجام پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه به‌صورت موقت و تا اتمام مراحل دادرسی از زندان آزاد شده بود. این فعال سیاسی روز چهارشنبه یکم بهمن‌ماه ۱۳۹۹، درحالی‌که جهت رسیدگی به اتهاماتش به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران احضار شده بود، پس از اتمام جلسه دادگاه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

آرشام رضایی دیگر متهم این پرونده با حکم ۸سال و ۶ ماه حبس تعزیری بابت پرونده اول خود، هم‌اکنون در زندان رجایی‌شهر کرج در حال سپری کردن دوران محکومیت خود است. محمد ابوالحسنی نیز حکم دو سال حبس تعزیری خود را در زندان اوین سپری می‌کند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.