محرومیت درمانی شکیلا منفرد، فعال سیاسی محبوس در زندان اوین

شکیلا منفرد، فعال سیاسی محبوس در زندان اوین، علیرغم ابتلا به بیماری و نیاز به درمان در خارج از زندان، از دریافت خدمات درمانی محروم است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، شکیلا منفرد که به سنگ کیسه صفرا مبتلا شده و بنا به توصیه پزشکان باید تحت عمل جراحی قرار بگیرد، به‌دنبال کارشکنی مسئولان قضایی از اعزام به مرکز درمانی محروم مانده است.

گفته می‌شود مسئولان قضایی اعزام این زندانی سیاسی را مشروط به پرداخت یک میلیارد تومان وثیقه و تحت نظارت پابند الکترونیکی کرده‌اند و همین امر باعث شده است که وی تا کنون از اعزام به مرخصی درمانی محروم باشد.

شکیلا منفرد در تاریخ ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بند یک الف بازداشتگاه قرارگاه ثارالله منتقل شد. وی پس از اتمام مراحل بازجویی به بند زنان زندان اوین منتقل و پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه به‌صورت موقت و تا اتمام مراحل دادرسی از زندان آزاد شد. این فعال مدنی روز چهارشنبه یکم بهمن‌ماه ۱۳۹۹، درحالی‌که جهت رسیدگی به اتهاماتش به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران احضار شده بود، پس از اتمام جلسه دادگاه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

این فعال مدنی نهایتا توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «توهین به مقدسات اسلام» به ۵۰ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

گفتنی است شکیلا منفرد در دی‌ماه ۱۴۰۰ نیز بابت پرونده جدیدی که در ایام حبس برای وی باز شده بود به ۲سال و  ۸ماه حبس تعزیری و پرداخت جریمه نقدی محکوم شد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.