معاون دادستان خطاب به وحید صیادی‌نصیری: “هر اتفاقی برایت بیافتد مهم نیست”

با گذشت سی و هشت روز از شروع اعتصاب غذای وحید صیادی‌نصیری، زندانی سیاسی، مسئولان زندان هیچ توجهی به خواسته‌های قانونی وی نشان نداده اند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، شب گذشته حاجیلو، نماینده دادستان از سالن سه بند چهار زندان اوین بازدید نمود و با بی‌توجهی نسبت به وضعیت زندانیان، به ویژه وضعیت وحید صیادی‌نصیری، بدون دادن هیچ قول مساعدی، بند را ترک کرد.

این زندانی سیاسی درباره رسیدگی به پرونده خود، جابه‌جایی دوباره به اندرزگاه قبلی و وضعیت جسمانی خود توضیحاتی به حاجیلو ارائه داده اما دادستان زندان با بی تفاوتی به گفته‌های وی اعلام کرده است: “اعتصاب غذایت را بشکن چون هر اتفاقی برایت بیفتد مهم نیست.”

وحید صیادی‌نصیری که در اعتراض به سیزدهمین ماه از بلاتکلیفی پرونده خود در سی و هشتمین روز از اعتصاب غذای تر و نهمین روز از اعتصاب غذای خشک قرار دارد، محروم از رسیدگی درمانی و پزشکی، در سالن سه اندرزگاه چهار زندان اوین و در میان زندانیانی با جرایم مالی نگهداری می‌شود.

لازم به توضیح است که وی طی روز های گذشته توسط مسئولان زندان مکررا تهدید به انتقال به زندان های دیگر شده است؛ با این‌حال این زندانی سیاسی به مسئولان اعلام داشته است که تا زمان رسیدن به خواسته‌اش به اعتصاب غذا ادامه خواهد داد.

این زندانی سیاسی در پی اعتصاب غذای خشک طی روزهای گذشته دچار خونریزی معده و سرگیجه های شدید گشته است.

طی آخرین معاینات فشار خون این زندانی ۱۰ روی ۷ و وزن وی ۷۵.۵ کیلوگرم (۱۰۳ کیلوگرم وزن اولیه) اعلام شده است.

وحید صیادی‌نصیری در مهرماه سال ۹۴ از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و از سوی دستگاه قضایی به تحمل هشت سال حبس محکوم گشته اما تاکنون دادگاه تجدیدنظر وی برگزار نشده است.

همچنین وحید صیادی‌نصیری در تابستان ۹۴ نیز به اتهام فعالیت‌های فیس‌بوکی بازداشت و پس از چند هفته با قرار وثیقه آزاد شده بود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *