اعتراض جمعی از کارگران عسلویه به تاخیر ۳ تا ۶ ماهه در پرداخت حقوق و مزایا

تعداد زیادی از کارکنان منطقه عسلویه مانند کارگران شرکت IPMI به دلیل عدم دریافت عیدی و دستمزدهای معوقه دست به اعتراض زده‌اند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از خبرگزاری فارس، یک منبع آگاه از اعتراض تعداد وسیعی از کارگران و نیروهای پیمانکاری در پارس جنوبی خبر داد و گفت: به عنوان نمونه روز گذشته و امروز تجمع وسیعی از کارگران شرکت IPMI مقابل دفتر این شرکت در منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی برگزار شد.

این منبع آگاه با اشاره به دلیل اعتراض این کارکنان گفت: در حالی که در روزهای پایانی سال به سر می‌بریم، هنوز شرکت‌های کارفرما و پیمانکاری در منطقه نتوانستند حقوق معوق کارگران را که برخی ۳ ماه و برخی تا ۶ ماه نیز حقوق دریافت نکرده اند را پرداخت کنند.

وی تصریح کرد: روز گذشته تجمع وسیعی در مقابل دفتر IPMI صورت گرفت که پس از حضور برخی از مسئولان این شرکت مانند مشاور عالی مدیرعامل و رئیس حراست قول هایی به کارگران معترض از جمله پرداخت بخشی از حقوق معوقه داده شد اما تاکنون اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

این منبع آگاه اظهار داشت: اعتراضات در حالی صورت می‌گیرد که بر اساس نامه رسمی مسئولان شرکت ملی نفت و شرکت نفت و گاز پارس باید همه حقوق معوق و عیدی کارگران تا ۵ اسفند ماه گذشته پرداخت می‌شد ولی متاسفانه این کار صورت نگرفته است.

این گزارش حاکی است شرکت IPMI در حال حاضر مسئولیت توسعه برخی فازها را برعهده دارد که به دلیل اولویت بندی صورت گرفته توسط مسئولان صنعت نفت هم اکنون فاز ۱۴ پارس جنوبی کمترین فعالیت اجرایی را دارد.

 روز گذشته نیز کارگران فاز های ۲۰ و ۲۱ و همچنین چند مجمتع پتروشیمی در منطقه ویژه پارس جنوبی به دلیل عدم دریافت حقوق چند ماهه و پاداش دست به اعتراض زده بودند.

برخی از مطلعین در شرکت نفت و گاز پارس چندی قبل با بیان بخشی از درآمد حاصل از فروش اوراق مشارکت شرکت ملی نفت که اخیرا عرضه شده است برای پرداخت حقوق معوقه کارگران و پیمانکاران پارس جنوبی در نظر گرفته شده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *