اخراج پنجاه و دو کارگر شرکت آهن و فولاد لوشان

شرکت آهن و فولاد لوشان از واحدهای صنعتی متعلق به مهافرید امیرخسروی که به مدیران دولتی سپرده‌شده است با اخراج ۵٢ کارگر باسابقه دست به تعدیل نیرو زد.
به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، منابع خبری در کارخانه «فولاد لوشان» از اخراج ۵۲ کارگر این واحد صنعتی در سال ۹۵ خبر می‌دهند. کارگران کارخانه فولاد لوشان گفته‌اند تا پیش از شروع سال ۹۵ حدود ۲۴۰ بودیم اما ظاهراً مدیریت در آغاز سال جدید تصمیم به تعدیل ۵۲ کارگر گرفته است.

از قرار معلوم تعدیل‌شدگان از کارگرانی هستند که هر یک تا نزدیک به ۵ سال سابقه کاری دارند و قرارداد کاری آنها پیش از شروع سال جدید خاتمه یافته است.

گفته می‌شود که جدا از این تعدیل فعالیت کارخانه سیمان لوشان تا پایان ماه جاری (فرودین ماه سال ۹۵) متوقف‌شده است، کارفرما دلیل این اقدامات را کاهش سفارشات مشتریان اعلام کرده است.

ظاهراً بیشتر کارگران این واحد صنعتی از اهالی منطق رودبار هستند و به گفته کارفرما درصورتی‌که وضعیت تولید کارخانه به حالت سابق بازگردد امکان جذب کارگران تعدیل‌شده وجود دارد.

طبق گفته کارگران فولاد لوشان، پیش‌ازاین بخش عمده‌ای از مشکلات صنفی آنها به پرداخت نشدن به موقع مطالبات کارخانه از سوی خریداران محصولاتش می‌شد چنانچه در همین رابطه کارفرما درنهایت به‌جزء حقوق اسفندماه سال ۹۴ مابقی مطالبات کارگران را که به پنج ماه می‌رسید را پرداخت کرده است.

گفته می‌شود شرکت آهن و فولاد لوشان از واحدهای صنعتی متعلق به مهافرید امیرخسروی بود که پس از پرونده تخلف سه هزار میلیارد تومانی مسئولیت اداره این واحد صنعتی به مدیران دولتی سپرده‌شده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.