۵۰۰ کارگر «جهان افروز» بیکار شدند

مدیرعامل شرکت جهان افروز مشهد گفت: رکود از سال‌های گذشته سبب به وجود آمدن مشکلات زیادی در واحد تولیدی جهان افروز شده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمد مظاهری اظهار داشت: شرکت جهان افروز حدود ۴۰ سال سابقه فعالیت دارد و از ۱۰ خط تولید آن تنها یک عدد کار می‌کند.

وی با بیان اینکه رکود بازار به ویژه حوزه مسکن سبب به وجود آمدن مشکل برای بازار لوازم خانگی شده است، خاطرنشان کرد: مسلم است که به ازای هر خانه‌ای که ساخته می‌شود افراد برای آن لوازم تهیه می‌کنند و سهم واحدهای تولید این محصولات افزایش می‌یابد که هم اکنون این بخش دچار بحران است.

مدیرعامل شرکت جهان افروز مشهد افزود: مشکلات نقدینگی و مسائل مربوط به رکود مهم‌ترین علل تعطیل شدن خطوط تولید در جهان افروز شده‌ و برخی از محصولات این گروه تولیدی از جمله اجاق گاز هم اکنون دیگر تولید نمی‌شود.

مظاهری با بیان اینکه سابق بر این تعداد کارگران واحد تولیدی جهان افروز حدودا ۶۵۰ نفر بوده‌اند، خاطرنشان کرد: هم اکنون حدود ۱۵۰ کارگر در این شرکت فعالیت دارند و این ۵۰۰ نفر به مرور به علت مشکلات بازار شغل خود را از دست داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون بین ۲ تا ۳ میلیون  بخاری جهان افروز در خانه‌های مردم کار می‌کند، بیان کرد: برای به این نقطه رسیدن جهان افروز تلاش بسیار زیادی شده و از دست دادن این واحد در واقع از دست دادن یک اعتبار در تولید است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.