بازگشایی پرونده جدید برای آیت الله کاظمینی بروجردی

سید حسین کاظمینی بروجردی، زندانی عقیدتی محبوس در زندان اوین، در دهمین سال حبس با پرونده جدیدی رو به رو شده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، مسئولین قضایی به آیت الله سید محمدحسین کاظمینی بروجردی که جهت گذارندن محکومیت ۱۱ ساله ی خود در زندان اوین محبوس می باشد، اعلام کرده اند که پرونده جدیدی تحت عنوان «ارتداد» برایش باز شده است. این زندانی عقیدتی اتهام وارده را رد کرده و گفته است در دادگاه رسیدگی به پرونده شرکت نخواهد کرد.

سید حسین کاظمینی بروجردی، زندانی عقیدتی که به ناراحتی قلبی، مشکلات ریوی و سنگ کلیه و ناراحتی های گوارشی مبتلا است، طی روز های اخیر به دلیل محرومیت از دارو، مراقبت‌های پزشکی و غذای نامناسب در زندان، دچار دردهای شدید در بدن، به ویژه در ناحیه پاها، کاهش دید چشم شده و در وضعیت وخیم جسمانی به سر میبرد.

گفتتی است که کاظمینی بروجردی تا کنون چندین بار در پی وخامت حال به بهداری زندان اوین منتقل شده و بدون درمان مناسب به بند بازگشته است.

شایان ذکر است که طی ماه های گذشته این زندانی عقیدتی با یک زندانی که به بیماری واگیردار سل مبتلا است در یک سلول نگهداری می شوند. این درحالی است که با توجه به وجود سلول های خالی در بند ویژه روحانیت نگهداری دو زندانی در یک سلول لزومی ندارد.

این زندانی عقیدتی در طول دوران محکومیت خود بارها مورد شکنجه قرارگرفته و این فشارها وضعیت جسمانی وی را وخیم‌تر نموده است. نزدیکان این زندانی عقیدتی ناکنون چندین بار خواستار اعزام وی به بیمارستان شده‌اند اما مسئولین زندان و دادستانی هر بار با این درخواست مخالفت کرده‌اند.

کاظمینی بروجردی روحانی و زندانی سیاسی-عقیدتی که پیش‌تر نیز سابقهٔ بازداشت و زندانی شدن داشته است، آخرین بار در مهرماه ۱۳۸۵ بازداشت و توسط دادگاه ویژه روحانیت به ۱۱ سال حبس تعزیری و مصادره اموال محکوم شد. لازم به توضیح است که این روحانی منتقد نظام در طول دادگاه و رسیدگی به پرونده از حق داشتن وکیل محروم بوده است.

او هم‌اینک دهمین سال حبس را دربند ویژه روحانیت زندان اوین به سر می‌برد و از تماس با خانواده خود محروم شده است.

 

 

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.