نازک افشار از انفرادی به بند عمومی بازگردانده شد

نازک افشار، زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین که روز سه شنبه به بند دوالف منتقل شده بود، روز گذشته به بند عمومی بازگردانده شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از کلمه، نازک افشار، کارمند ایرانی‌الاصل سفارت فرانسه که ابتدای اسفند ماه سال گذشته در فرودگاه امام بازداشت و به بند زنان زندان اوین منتقل شده بود، روز سه شنبه به بند دوالف منتقل شد. وی روز پنج شنبه به بند عمومی بازگردانده شد.

نازک افشار در بند دوالف برای ساعاتی تحت بازجویی قرار گرفته است.

پیش از این کلمه خبر داده بود که وضعیت جسمی نازک افشار در بند زنان زندان اوین وخیم است و بیهوشی‌های مداوم و حالت اغما هم‌بندیان این زندانی سیاسی و خانواده‌ی وی را نگران کرده است.

وی بیش از یک ماه است که در زندان اوین بلاتکلیف است و قاضی صلواتی علیرغم آنکه برای نازک افشار وثیقه تعیین شده، در آزادی وی سنگ‌اندازی می‌کند.

این کارمند وزارت خارجه فرانسه برای دیدار مادر مریض احوال خود که پزشکان از درمان وی قطع امید کرده بودند به ایران سفر کرده اما خودش نیز از بیماری خاصی رنج می‌برد و هنگام انتقال به زندان اوین جلوی در اوین دچار تشنج شده، از حال رفته و بر زمین افتاده است. او به دلیل همین بیماری در مرخصی استعلاجی به سر می‌برد.

نازک افشار پیش از این در تابستان سال ۸۸ نیز به دلیل اشتغال در بخش فرهنگی سفارت فرانسه بازداشت و پس از مدتی آزاد شده و به فرانسه بازگشته بود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *