کارگران فضای سبز منطقه دو شهرداری اهواز تجمع کردند

صبح امروز گروهی از کارگران فضای سبز شهرداری منطقه دو اهواز در اعتراض به عدم دریافت مطالبات معوقه خود در مقابل ساختمان شهرداری مرکزی اهواز تجمع کردند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، منابع کارگری در شهرداری اهواز گزارش دادند، صبح امروز کارگران خدماتی فضای سبز منطقه دو شهرداری اهواز در اعتراض به معوقات حقوقی خود دست از کار کشیده و در ساختمان مرکزی شهرداری اهواز تجمع کردند.

این کارگران که در استخدام شرکت پیمانکاری «صنعتگران جوان نادر کارون» هستند در این تجمع خواستار پاسخ قاطع مسئولان شرکت پیمانکاری در خصوص پرداخت کردن دو ماه دستمزد در ماه‌های اسفند ۹۴ وفرودین سال جاری شدند.

براساس این اطلاعات پیمانکار فضای سبز شهرداری اهواز از تقریبا چهار سال پیش مسئولیت پرداخت مطالبات مزدی بیش از ۲۳۰کارگر را بر عهده گرفته است.

گفته می‌شود یکی دیگر از موارد مورد اعتراض کارگران فضای سبز شهرداری منطقه دو اهواز محدودیت حق اولاد و بیمه خانواده‌های آنان است.

آنان می‌گویند تا پیش از تصویب و ابلاغ قانون جدید اصلاح جمعیت و تنظیم خانواده، حق اولاد تنها به دو فرزند از مجموع فرزندان خانوداه‌های کارگری پرداخت می‌شد اما با تصویب و ابلاغ قانون جدید اصلاح جمعیت و تنظیم خانواده محدودیت‌های مربوط به پرداخت حق اولاد و بیمه اجباری فرزندان کارگران برطرف شد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.