بی خبری از وضعیت محمود معصومى، فعال مدنی

محمود معصومی، فعال مدنی که پیش‌تر در تجمعات مقابل لاستیک دنا بازداشت‌شده بود، روز شنبه پس از حضور در دادسرای اوین و تفهیم اتهام به مکان نامعلومی منتقل شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، محمود معصومی که در روز پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه، در پی تجمع هواداران عرفان حلقه مقابل لاستیک دنا بازداشت‌شده بود، روز شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه، به دادسرای اوین منتقل گشت. آقای معصومی در دادسرا به درگیری با نیروهای امنیتی در مقابل لاستیک دنا متهم شده و پس‌ازآن از سوی مأموران به مکان نامعلومی انتقال‌یافته است.

گفتنی است که تارنگار حقوق بشر در ایران روز پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه گزارش کرد؛ هواداران محمدعلی طاهری در مقابل لاستیک دنا در اعتراض به ادامه غیرقانونی بازداشت محمدعلی طاهری دست به تجمع زدند؛ اما نیروهای امنیتی – انتظامی با ضرب و شتم و بازداشت تجمع‌کنندگان، از شکل‌گیری تجمع جلوگیری کردند.

بنا به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، پدرام پارسا، علی دربانی، سعید شیر محمدی، فرهاد غلامپور، محمد تقی نسب، بهرام لطفی، فاطمه لطفی، شبنم عزیزپور، سینا احسن، محمد تقی نسب، محمود معصومی، فریدون احمد‌پور و شیما بابایی در این درگیری بازداشت شدند.

فریدون احمد‌پور و شیما بابایی روز شنبه در دادسرا تبرئه و آزاد گشتند.

از وضعیت سایر بازداشت‌شدگان تا زمان انتشار این خبر اطلاعی در دست نیست.

درماه‌های گذشته موجی از تجمعات و اعتراضات هواداران بنیان‌گذار عرفان حلقه در شهرهای مختلف صورت گرفته که تابه‌حال چندین بازداشتی در پی داشته است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.