کنسرت شهرام ناظری در نیشابور لغو شد

در‌‌ همان روزی که «علی جنتی» – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی- به این مساله اشاره کرد که در حد بضاعتِ خود، با لغو کنسرت‌ها مقابله می‌کند، «شهرام ناظری» – خوانندهٔ برجستهٔ موسیقی- در مراسمی که به مناسبت روز بزرگداشتِ «فردوسی» برگزار شده بود، خبر از لغو کنسرتِ خود در نیشابور داد. این دومین کنسرتی است که در هفتهٔ گذشته در شهرِ خیام و عطار لغو شده است. هفتهٔ گذشته نیز کنسرت «کیهان کلهر» تنها چند ساعت به آغاز برنامه لغو شده بود.
به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از موسیقی ما، شهرام ناظری، دربارهٔ لغو کنسرتِ خود در این شهرستان می‌گوید: «ما تمامی مجوز‌ها را از مدت‌ها قبل از تمامی نهادهای قانونی دریافت کرده بودیم و قرار بود روز شنبه – اول خرداد ماه- در ادامهٔ تور کنسرت‌های ناگفته، این برنامه را در نیشابور به اجرا درآوریم که این مساله امکان‌پذیر نشد و برنامه را لغو کردند.»

او همچنین به این مساله اشاره دارد که نیشابور تنها شهری از خراسانِ بزرگ بود که در سال‌های گذشته امکانِ برگزاری کنسرت در آن وجود داشته و حالا این اتفاق نیز رخ نمی‌دهد: «درهای نیشابور نیز برای برگزاری کنسرت بسته شده است. با اینکه همه‌چیز برای برگزاری کنسرت ما آماده بود؛ اما این اتفاق رخ نداد و اجازهٔ برگزاری برنامه را به ما ندادند.»

خوانندهٔ پیشکسوت موسیقی ایران همچنین به این مساله اشاره دارد که «نیشابور» یکی از مهم‌ترین مراکزِ تمدنِ ایران است و برگزار نشدن کنسرت در آن اتفاقِ ناخوشایندی است که در این مدت رخ داده است.

او همچنین گفته است که در حدِ بضاعتش با رییس قوهٔ قضاییه مکاتباتی را در این خصوص انجام داده است. او برای اولین بار به طور مستقیم انتقادِ خود را به این مساله نشان داده و گفته است: «علت لغو کنسرت کیهان کلهر دخالت‌هایی است که دادستانی می‌کند و آن‌ها با تشخیص خودشان اقداماتی را انجام می‌دهند. در این خصوص با رییس قوه قضائیه مکاتبه کردم و آن‌ها گفتند که به دادستان مشهد و دادستان‌های استان ابلاغ کرده‌اند که به نوعی همراهی کنند.»

«علی جنتی» همچنین می‌گوید قوه قضاییه اینگونه اقدامات را جزو حقوق خودشان می‌دانند: «به‌طوری که حتی یک دادیار می‌تواند فردی را دستگیر، کاری را توقیف و جایی را مهر و موم کند و خودشان را مستقل از قوه مجریه می‌دانند.»

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *