انتقال رمضان احمد کمال به بند هشت زندان رجایی شهر و بازجویی از وی

روز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه، رمضان احمد کمال، زندانی سوری محبوس در رجایی شهر، به بند هشت این زندان منتقل شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، رمضان احمد کمال، زندانی سوری، روز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه، از بند چهار زندان رجایی شهر به بند هشت سپاه انتقال‌یافته و در این بند از سوی مسئولان زندان مورد بازجویی و تهدید قرارگرفته است. مسئولان به این زندانی سوری اعلام داشته‌اند که در صورت ادامه ارتباط وی با نهادهای حقوق بشری، دستور انتقال به انفرادی زندان رجایی شهر برای او صادر می‌گردد.

رمضان احمد کمال که به دلیل مشکلات مفصلی و درد شدید در ناحیه دست در وضعیت نامساعد جسمانی قرار دارد، به دلیل کمبود امکانات در زندان رجایی از حق درمان محروم می‌باشد. این در حالی است که مسئولین زندان نیز از اعزام وی به مراکز درمانی خارج از زندان خودداری می‌کنند.

این زندانی امنیتی تاکنون چندین بار در اعتراض به بی‌توجهی مسئولین زندان و دادستانی به درخواست معالجه‌اش اعلام به اعتصاب غذا کرده و هر بار با وعده مسئولین مبنی بر اعزام وی به بیمارستان به اعتصاب خود پایان داده، بااین‌حال تاکنون هیچ اقدامی جهت معالجه این زندانی صورت نگرفته است.

وی به علت درد شدید از ناحیه دست که به هنگام بازداشت مورد اصابت گلوله قرارگرفته بود، نیاز به دارو و مراقبت پزشکی دارد.

رمضان احمد کمال، شهروند کرد شهر کوبانی (سوریه) در سال ۸۷ پس‌ازآنکه به‌طور اشتباهی وارد مرز ایران شد، پس از شلیک گلوله مرزبانان به شکم، کتف چپ و رانش، بازداشت و به زندان مهاباد منتقل شد. دادگاه انقلاب خوی وی را به اتهام عضویت در حزب پ. ک. ک. (حزب کارگران کردستان) به اعدام محکوم و دیوان عالی کشور این حکم را به ۱۰ سال حبس تعزیری کاهش داد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *