جلوگیری از آزادی حشمت‌الله طبرزدی/ ادامه اعتصاب غذا

بازجویان با آزادی حشمت طبرزدی، دبیر کل جبهه دموکراتیک ایران موافقت نکردند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، مسئولین پرونده حشمت طبرزدی، زندانی سیاسی با علت عدم همکاری، با آزادی وی موافقت نمی‌کنند.

این در حالی است که به دلیل عدم اطلاع دقیق از زمان آغاز اعتصاب غذا، نگرانی فراوانی در مورد وضعیت جسمانی این زندانی سیاسی وجود دارد.

حشمت طبرزدی، زندانی سیاسی محبوس در بند ۲۰۹ زندان اوین که از روز ۲۸ اردیبهشت‌ماه سال جاری هنگامی‌که به‌قصد دیدار با یکی از دوستان خود از منزل خارج می‌شود، در میدان کاج به خشونت توسط مأمورین امنیتی بازداشت و در این مدت در سلول انفرادی مورد بازجویی قرار داشته است.

این در حالی است که همچنان وی تفهیم اتهام نشده است. بازجویان این زندانی سیاسی از قاضی پرونده درخواست یک هفته وقت کرده‌ بودند تا اتهامات وی را اعلام کنند.

احتمال می‌رود مصاحبه با رسانه‌ها و مسائل مرتبط با راه‌اندازی کمپین معیشت ازجمله موارد اتهامی مطرح‌شده برعلیه ایشان باشد.

حشمت‌الله طبرزدی، دبیر جبهه دمکراتیک ایران که سابقه چندین بازداشت و حبس را دارد، آخرین بار در سال ۱۳۸۸ بازداشت و به ۹ سال زندان محکوم گردید. وی پس از ۵ سال و نیم حبس در زندان رجایی شهر کرج، در آبان ماه سال جاری از زندان آزاد شد.

این روزنامه‌نگار پیش‌تر مدیرمسئول نشریاتی همچون «پیام دانشجو»، «ندای دانشجو»، «هویت خویش» و «گزارش روز» بوده است.

 

 

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *