محمد عبد اللهی به انفرادی زندان ارومیه منتقل شد

محمد عبدالهی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام، هم اکنون در دهمین روز از اعتصاب غذا در انفرادی زندان ارومیه به سر می برد

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، محمد عبدالهی، زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه که در اعتراض به حکم صادره و وضعیت پرونده خود از روز یکشنبه ۹ خردادماه دست به اعتصاب غذا زده است، در دهمین روز از اعتصاب غذا به سلول انفرادی زندان انتقال یافت.

گفتنی است که  محمد عبدالهی، در دهمین روز اعتصاب غذا، با توجه به کاهش وزن شدید در وضعیت هشدار دهنده یی قرار دارد. این در حالی است که مسئولین تا کنون از انجام افدامات لازم جهت رسیدگی به وضعیت وی خودداری کرده اند.

لازم به ذکر است که پیش تر رئیس زندان ارومیه با احضار محمد عبدالهی، به او اعلام داشته بود که اجرای حکم وی نزدیک است و بهتر است با تقاضای عفو برای نجات خود تلاش کند.

محمد عبدالهی در ۴ فروردین ماه سال ۸۹ در منطقه مسکونی «باغ شایگان» بازداشت شد. وی در هنگام بازداشت مورد تیراندازی مستقیم نیروهای حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران قرارگرفته و در پی اصابت گلوله به یکی از بیمارستان‌های نظامی سپاه در ارومیه منتقل و بعد از چند ساعت بستری شدن به بازداشتگاه حفاظت اطلاعات سپاه در شهر ارومیه منتقل شد.

محمد عبدالهی در مدت بازجویی در بازداشتگاه امنیتی ارومیه، علیرغم وضعیت نامساعد جسمانی ناشی از اصابت گلوله، بار‌ها از سوی بازجویان سپاه برای گرفتن اعترافات اجباری مورد ضرب شتم شدید با کابل و باتوم قرارگرفته، به‌طوری که دست و پای وی دچار شکستگی شدند.

بعد از ۹۱ روز نیروهای سپاه از بازداشتگاه حفاظت اطلاعات سپاه به زندان مهاباد منتقل و بعد از ۱۱ بار محاکمه و تفهیم اتهام عضویت در یکی از احزاب کُرد، در دادگاه شعبه یک دادگاه انقلاب مهاباد به ریاست قاضی جوادی‌کیا، به اعدام محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدیدنظر و پس‌ازآن از سوی دیوان عالی کشور تأیید گردید.

لازم به ذکر است که این زندانی سیاسی در مراحل بازپرسی از حق داشتن وکیل محروم بوده است.

Related posts

3 Comments

  1. Pingback: به دستور مسئولین زندان ارومیه، انتقال محمد عبداللهی به بهداری و بیمارستان ممنوع شد | اتحاد زندانیان سیاسی متعهد به سرنگونی

  2. Pingback: به دستور مسئولین زندان ارومیه، انتقال محمد عبداللهی به بهداری و بیمارستان ممنوع شد | حقوق بشر در ایران

  3. Pingback: محمد عبدالهی؛ تهدید به اجرای حکم اعدام در صورت عدم شکستن اعتصاب غذا | حقوق بشر در ایران

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.