شهرام پورمنصوری در بیست و سومین روز از اعتصاب/ محرومیت از حق درمان

 شهرام پورمنصوری، زندانی امنیتی محبوس در زندان رجایی شهر، هم اکنون در بیست و سومین روز از اعتصاب غذا محروم از حق درمان به سر می برد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، شهرام پورمنصوری، زندانی امنیتی که از روز دوشنبه ۱۷ خردادماه در اعتراض به عدم رسیدگی به پرونده و جلوگیری از آزادی وی، دست به اعتصاب غذا زده است، طی چند روز گذشته بار ها به بهداری زندان منتقل شده و بدون درمان به بند بازگشته است. پزشکان بهداری به این زندانی امنیتی اعلام داشته اند که مسئولین زندان هرگونه رسیدگی پزشکی به او را تا زمان پایان اعتصاب ممنوع کردند. این درحالی است که شهرام پورمنصوری با توجه افت فشار شدید و کاهش وزن در وضعیت هشدار دهنده یی قرار دارد.

این زندانی امنیتی پیش تر نیز، در نهمین روز از اعتصاب غذا در پی بیهوشی به بیمارستان منتقل شد بود.

لازم به ذکر است که وی از روز چهارشنبه ۱۹ خردادماه در اعتصاب غذای خشک به سر می‌برد و  وضعیت جسمانی این زندانی وخیم گزارش‌ می شود. این درحالی است که مسئولین تا کنون هیچ اقدامی درجهت رسیدگی به خواسته های وی انجام نداده اند.

شهرام پورمنصوری در سال ۷۹ به اتهام هواپیماربایی بازداشت و در دادگاهی به همراه خالد حردانی به اعدام محکوم شد که حکم صادره در دادگاه تجدیدنظر با یک درجه تخفیف به حبس ابد تقلیل یافت. وی که هم‌اکنون شانزدهمین سال حبس را در زندان رجایی سپری می‌کند در هنگام بازداشت کمتر از ۱۸ سال سن داشته است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.